• Valters Spirģis

Kolumbusa vienā dienā zaudē trīs līderus

1. jūlijs - viena no zīmīgākajām dienām NHL sakarā vasaras sezonā. Visi hokejisti, kuriem nav līguma uz nākamo sezonu, kļūst par brīvajiem aģentiem. Katru gadu šajā dienā tiek noslēgti daudz jauni līgumi un veiktas spēlētāju maiņas, viena no gada svarīgākajām un atbildīgākajām dienām komandu ģenerālmenedžeriem.


Šajā rakstā vairāk fokuss uz bijušajiem Kolumbusas "Blue Jackets" hokejistiem, kuri atraduši sev jaunus klubus. Palaižot šos spēlētājus prom brīvajā aģentūrā, Kolumbusas sastāvs paliek krietni plānāks, taču Kolumbusa ar to rēķinājās. Šis komandas modelis tika veidots, lai izcīnītu Stenlija kausu šogad. Tas neizdevās.


Mets Dušeins "Blue Jackets" sastāvā. Foto: lastwordonhockey.com

Gada lielākais līgums

Par līgas otro apmaksātāko hokejistu ir kļuvis uzbrucējs Artēmijs Panarins. Artēmijs noslēdzis 7 gadu līgumu ar Ņujorkas "Rangers" ar vidējo algu 11,6 miljoni dolāru gadā. Jau labu laiku atpakaļ Panarins lika "Blue jackets" vadībai noprast, ka nevēlas karjeru turpināt Kolumbusā un pēc sezonas kļūs par brīvo aģentu. Panarins kopš atgriešanās NHL aizvadījis 4 sezonas - pa 2 Čikāgā un Kolumbusā un ne reizi neguva mazāk par 74 punktiem.


"Rangers" šajā starpsezonā pastiprinājušies arī ar aizsargiem Džeikobu Trubu, Ādamu Foksu un jauno spēlētāju draftā tikuši pie somu uzbrucēja Kāpo Kako un šobrīd sastāvs uz papīra izskatās bez maz vai kā kausa pretendentei.Florida tiek pie vārtsarga

Pirms dažām dienām par karjeras beigām paziņoja Floridas "Panthers" vārtsargs Roberto Luongo, taču otru vārtsargu, Džeimsu Raimeru, Florida aizmainīja uz Karolīnu. Nupat kā tika paziņots, ka komanda vienojusies ar krievu vārtsargu Sergeju Bobrovski par 7 gadu līgumu. Bobrovskis saņems aptuveni 10 miljonus dolāru gadā un uz doto brīdi ir otrs apmaksātākais vārtsargs, atpaliekot vien no Kerija Praisa. Bobrovskis savas NHL karjeras laikā ir pierādījis, ka viņam var uzticēt aizvadīt lielāko daļu sezonas spēļu kā komandas pirmajam vārtsargam. Bobrovskis vienmēr demonstrē solīdu sniegumu vārtos un uzrāda pieklājīgu statistiku.


Nesen notikušajā NHL draftā Florida pirmajā raundā izraudzījās amerikāņu vārtsargu Spenceru Naitu, kuram tiek prognozēta spoža karjera NHL. Paies vismaz pāris gadi, līdz Naits būs gatavs spēlei NHL, taču izskatās, ka kādu laiku par situāciju vārtos Floridai beidzot vairs nebūs jāuztraucas."Predators" tiek pie labākā brīvā centra

Līdz ar to, ka Mets Dušeins un Nešvilas "Predators" ir vienojušies par līgumu, brīvajos aģentos no augstas raudzes centra uzbrucējiem paliek galīgs sausums. Dušeinu Kolumbusa ieguva pagājušajā sezonā, neilgi pirms maiņu darījumu termiņa beigām, viņš varbūt Kolumbusā nebija superzvaigzne, taču savus pienākumus pildīja pienācīgi.


Nešvilai centra pozīcijā ir Raiens Džohansens, bet pēc viņa nav izteikta otrā centra. Ne Kailam Turisam, ne Nikam Bonīno treneri nevēlas piešķirt otrā centra vietu, tādēļ to, visticamāk, aizpildīs Dušeins.


"Predators" viena no lielākajām sāpēm pagājušajā sezonā bija spēle vairākumā - vien 12.9% vairākuma realizācija (pēdējā vieta līgā). Dušeins noteikti palīdzēs šo rādītāju uzlabot, tāpat kā pievienot dziļumu Nešvilas centru kodolam.