• Ernests Voļskis

Kocēnu “Rubene” jaunie Elvi florbola līgas čempioni

Vakar Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā tika aizvadītas izšķirošās spēles Elvi florbola līgā. Par šīs sezonas čempioniem kļuva Kocēnu “Rubene” komanda, kas finālā pārspēja Talsu “NSS/Krauzers” komandu ar rezultātu 3:2. Spēlē par 3.vietu pārāka bija regulārās sezonas uzvarētāja Cēsu “Lekrings”, kas pieveica Lielvārdes “Fatpipe” komandu ar rezultātu 8:4.

Foto: Floorball.lv


Šosezon izšķirošās spēles Elvi florbola līgā tika aizvadītas īpašā Final4 izspēlē. Dienu pirms medaļu spēlēm tika aizvadītas pusfināla spēles līdz vienai uzvarai. Pirmajā pusfināla spēlē Talsu “NSS/Krauzers” apspēlēja Cēsu “Lekrings” komandu ar rezultātu 5:4. Otrajā pusfināla duelī pārāka bija Kocēnu “Rubene” komanda ar rezultātu 3:2 papildlaikā. Interesanti, ka abās spēlēs notika atspēlēšanās 3. periodā.


Fināla spēle starp Kocēnu “Rubene” un Talsu “NSS/Krauzers” bija interesanta no tā viedokļa, ka komandas pēc regulārās sezonas neatradās labākajā trijniekā. Rubenes komanda regulāro sezonu pabeidza 6.vietā, savukārt Talsu komanda 4.vietā.


Pirmais periods sākās aktīvāk Talsu komandai, jo viņiem bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, kad par grūdienu mugurā noraidīts “Rubene” komandā tika Atis Stepāns. Pirmā perioda turpinājumā arī Talsu komanda tika pie noraidījuma, kas tika piešķirts Andrim Blumbaham par nepareizu sitienu. Pusotru minūti līdz pirmā perioda beigām tika gūti arī pirmie vārti, izceļoties “Rubene” komandas jaunākajam spēlētājam Markusam Dumpim. Pēdējās sekundēs, lai glābtu uzbrukumu no Talsu spēlējošā trenera Arta Raituma Kocēnu “Rubene” jaunajam spēlētājam Markusam Dumpim nācās pārkāpt noteikumus. Pirmais periods noslēdzās par labu “Rubene” komandai 1:0.


Līdzīgi kā pirmais periods arī otrais ritēja ar izteiktu aizsardzības florbolu, ko arī pirms spēles bija minējis Rubenes treneris Ivars Jēkabsons. Otrā perioda pusē Talsu komandas līderis Toms Bitmanis izlīdzināja rezultātu, kad tika pielabots Andra Blumbaha metiens vārtu priekšā. Divas minūtes pēc šī vārtu guvuma Talsu komanda kļūdījās aizsardzībā pie saviem vārtiem, ko izmantoja Rubenes spēlētājs Atis Stepāns, tādējādi atgriežot savu komandu vadībā. Otrais periods vēlreiz noslēdzās ar Rubenes komandas vadību 2:1.


Jau trešā perioda 1.minūtē Talsu komandai jau otro reizi izdevās izlīdzināt rezultātu, precīzam esot Tomam Bitmanim otro reizi šajā spēlē. Viss interesantais trešajā periodā attīstījās divas minūtes līdz tā beigām. Talsu komandas uzbrucējs Andrejs Šķerbergs nopelnīja noraidījumu par augstu paceltu nūju, kad iebrauca ar nūju spēles situācijā vienam no Rubenes spēlētājiem. Kocēnu “Rubene” komandai vajadzēja vien 18 sekundes, lai izmantotu vairākumu, tādējādi izvirzoties jau trešo reizi vadībā šajā spēlē. Vārtu autors trešajā vārtu guvumā Ingars Matisons. Pēdējās sekundēs nervi neizturēja Talsu jaunajam spēlētājam Andrejam Šķerbergam, kurš asi iegrūda apmalē “Rubene” spēlētāju, tādējādi saņemot sarkano kartīti. Kocēnu “Rubene” izcīnīja uzvaru šajā spēlē ar rezultātu 3:2.


Pēdējo reizi Kocēnu “Rubene” par Latvijas virslīgas florbola čempioniem kļuva 2005.gadā. Interesanti, ka vēl šīs sezonas zelta pārstāvis Kocēnu “Rubene” sastāvā Markuss Dumpis vēl nebija dzimis kopš šī pēdējā titula.


Spēlē par 3.vietu pārāka bija Cēsu “Lekrings” komanda, kas pārspēja Lielvārdes “Fatpipe” komandu ar rezultātu 8:4. “Lekrings” sastāvā ar četriem punktiem šajā spēlē izcēlās Jorens Malkavs.