• Ernests Voļskis

Klāvs Jansons spēlēs Somijā

18 gadus jaunais Latvijas izlases florbolists no Ķekavas, Klāvs Jansons, gaidāmajā florbola sezonā spēlēs Somijā Divari čempionātā, Koovee komandas sastāvā.foto- Latvijas florbola savienība


Klāvs Jansons savas florbola gaitas sāka Ķekavas “Bulldogs” komandā, kur spēlēja arī līdz šim. 2008/2009 gada sezonā Jansons aizvadīja savu pirmo sezonu florbolā U10 vecuma grupā. 8 gadus vēlāk viņš aizvadīja savu pirmo sezonu virslīgā, Ķekavas “Bulldogs” komandā, kur tika pie 31(19+12) punkta 24 spēlēs. Jauniešu sistēmā Ķekavas “Bulldogs” komandā, Jansons ir aizvadījis 264 spēles tiekot pie 861 punkta. Tikmēr spēlējot virslīgā un dažas spēles 1. un 2.līgā, Klāvs 121 spēlē ir ticis pie 234 punktiem, taču pagājušā sezonā virslīgā pie 48(24+24) punktiem.


Klāvs Jansons pagājušā gada decembrī spēlēja Pasaules čempionātā florbolā vīriešiem, kur kopā ar Latvijas izlasi izcīnīja augsto piekto vietu. Klāvs Jansons 7 spēlēs izcēlās ar 4 punktiem (3+1), Jansons komandā bija jaunākais spēlētājs. Vēl pirms mēneša Kanādā notika Pasaules čempionāts junioriem U19 vecuma grupā, kur Latvijas izlase, tāpat kā pieagušo izlase, izcīnīja 5.vietu. Klāvs šajā čempionātā bija viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem ar 6 gūtiem vārtiem (6+0).


Komanda, kurā Jansons spēlēs nākamajā sezonā, pagājušajā salibandyliiga sezonā, palika pēdējā vietā, kas nozīmēja, ka komanda gaidāmo sezonu pavadīs pēc spēka Somijas 2.līgā - Divari līgā.


Par gaidāmo sezonu komentāru sniedza pats Klāvs Jansons.

Šobrīd esmu Somijā. Aizvadu treniņus ar jauno komandu. Spēles līmenis ļoti atšķiras no ierastā. Spēle ir ļoti ātra un laika domāt nav. Ir jāzina, ko darīsi. Komanda ir ļoti izpalīdzīga, visi mēģina palīdzēt, iedzīvoties. Ceram uz lieliem panākumiem nākamajā sezonā!


Gaidāmā sezonā Divari līgā, “Koovee” komandai un Klāvam Jansonam sāksies septembrī!