• Valters Spirģis

KHL zvaigzne un pirmais drafta numurs varētu radīt tulītēju ietekmi NHL

Pēc ļoti veiksmīgas un daudzsološas starpsezonas, kas vēl nav beigusies, Ņūdžersijas "Devils" fani ar nepacietību gaida, ko vietējā komanda parādīs šajā regulārajā sezonā. Komandā ir jaunas sejas, skaļi uzvārdi hokeja pasaulē, kas noteikti padara komandu jaudīgāku. Kas ir šie jaunpienācēji un kādas būs viņu lomas šajā "Devils" modelī?

Džeks Hjūzs un Ņikita Gusevs. Foto: eu.northjersey.com un nhl.com

Ņūdžersijas svaigākais papildinājums Ņikita Gusevs komandai pievienojās vien pirms pāris dienām. Vegasas "Golden Knights" bija spiesti atbrīvoties no tiesībām uz krievu uzbrucēju pēc tam, kad bija skaidrs, ka komandai nebūs vieta zem algu griestiem Guseva izvirzītajām prasībām - divu gadu līgums ar kopējo samaksu 8 miljoni ASV dolāru (ar Ņūdžersiju tika panākta vienošanās par 9 miljoniem, nevis 8).


Gusevs līdz šim savu karjeru aizvadījis KHL un vēl nav debitējis NHL, līdz ar to, pastāv zināms risks, ka savos 27 gados viņam varētu būt problēmas ar pielāgošanos Ziemeļamerikas hokeja stilam, kā tas nereti notiek ar hokejistiem no citām līgām.


KHL Gusevs sevi ir pierādījis vairāk kā labi, pēdējo trīs sezonu laikā Sanktpēterburgas SKA sastāvā 173 spēlēs gūstot 215 punktus (vidēji 1,24 punkti spēlē). Tādā līgā kā KHL, kur punki nāk grūtāk kā aiz okeāna, tas ir ļoti atzīstams rādītājs. Šobrīd Gusevam tiek prognozēta vieta "Devils" pirmās vai otrās maiņas malā, kā arī vienā no vairākuma brigādēm.


Komandā jau šosezon debitēs šī gada drafta pirmais numurs, centra uzbrucējs Džeks Hjūzs. Pagaidām gan ir grūti saprast, kuru no pirmajām divām pirmajām maiņām viņš centrēs. Komandā ir vēlviens centrs, kurš pirms diviem gadiem arī tika izvēlēts ar pirmo numuru - šveicietis Niko Hišers un viedokļi dalās par to, kuram sezonas sākumā tiks uzticēta pirmās maiņas centra loma.


Savulaik atzīts par līgas labāko aizsargu, viena no kolorītākajām personībām hokeja pasaulē, P. K. Subans pēc neveiksmīgākas sezonas nu arī kļuvis par Ņūdžersijas velnu. Subans var kļūt par izteiktu līderi uz zilās līnijas komandā kā uz ledus, tā arī ģērbtuvēs.


Pagājusī sezona Subanam rezultativitātes ziņā izvērtās sliktāka, kā tika gaidīts, taču ir visas iespējas atgriezties uz 45-50 punktu sliekšņa, ņemot vērā, ka Ņūdžersijā būs iespēja spēlēt lielāku lomu gan vienādos sastāvos, gan vairākumā.


Lielā mērā tas, vai izdosies iekļūt izslēgšanas spēlēs, būs atkarīgs arī no Teilora Hola un Niko Hišera. Hols pēc Hārta trofejas iegūšanas gadu iepriekš aizvadīja traumatisku un ne pārāk rezultatīvu sezonu. Ja viņam izdosies atgūties un sasniegt vismaz 80-90 punktu sezonu, tas ļoti palīdzētu. Holam pēc sezonas beigsies līgums, līdz ar to, būs papildus motivācija "līguma gadā" parādīt, ka viņš joprojām ir "Devils" vērtīgākais spēlētājs un var ievilkt komandu playoffos.


Tāpat, pilnu sezonu neizdevās aizvadīt jau minētajam šveicietim Niko Hišeram, kuram šosezon, pateicoties Hjūzam, būs nopietnāk jācīnās par vietu pirmajā maiņā. Būtu tikai loģiski beidzot sagaidīt kārtīgu "izlaušanās" sezonu punktu ziņā no Hišera, kuram arī šis būs pēdējais gads šobrīd spēkā esošajā līgumā.


Vārtsargu brigāde varētu būt lielākā jautājuma zīme uz doto brīdi. Komandas nomināli pirmais vārtsargs ir Korijs Šnaiders, kurš pagājušās sezonas laikā pārtrauca vairāk kā gadu ilgušu periodu bez uzvarētas spēles NHL, taču otrais numurs ir jaunais Makkenzijs Blekvuds, kurš ir bijis pieklājīgs sev dotajās iespējās, bet nav īsti skaidrs vai/kad viņš spēs pārņemt pirmā vārtsarga vietu.


Ņūdžersijā var izcelt mazākumu, kurā komanda ir viena no vadošājām līgā, taču citās statistikas ailēs (gūtie un ielaistie vārti, vairākuma realizācija, izdarītie metieni, iemetieni) "Devils" ir tabulas lejasdaļā. Kaut kas no katra būs jāuzlabo, lai pēc gada pārtraukuma izdotos atgriezties izslēgšanas spēlēs, taču starpsezonas laikā noteikti var uzslavēt ģenerālmenedžera Reja Šēro veikumu sastāva komplektēšanā.