• Ernests Voļskis

Kazahstāna trešajā periodā salādē astoņas ripas Itālijas vārtos

Šodien Pasaules čempionātā hokejā dienas spēlē tikās Kazahstānas un Itālijas izlases. Kazahstāna pēc otrā perioda bija vadībā 3:1, bet viss pilnībā mainījās spēles trešajā periodā, kad Kazahstāna iemeta astoņus vārtus, un beigās uzvarēja spēli 11:3. Kazahstānas izlases rindās ar pieciem punktiem atzīmējās komandas kapteinis Romāns Starčenko.

Foto: IIHF.com


Pirmajā periodā tika gūti tikai vieni vārti, kad ar vārtu guvumu atzīmējās Romāns Starčenko jau spēles 2.minūtē. Pirmais periods vairāk iezīmējās ar noraidījumiem, pie tam Itālijas izlase izdarīja vairāk metienus pa Kazahstānas izlases vārtiem.


Otrā perioda 5.minūtē Itālija pēc divu spēļu pārtraukuma guva vārtus, tādējādi izlīdzinot spēles rezultātu. Ar vārtu guvumu Itālijas izlasē izcēlās Andžello Mičelli. Otrā perioda turpinājumā Itālijas izlase iemeta divus vārtus, kas jau uz rezultāta tablo rādīja 3:1 par labu Kazahstānas izlasei. Pēc diviem periodiem Kazahstānas izlase pievilka klāt metienos.


Itālijas izlases murgs sākās trešajā periodā. Jau 2.minūtē Kazahstānas izlase guva vārtus, panākot 4:1. Vārtus guva Kazahstānas rezultatīvākais spēlētājs čempionātā Ņikita Mihailis. Pēc 12 sekundēm Itālijas izlase vienus vārtus atguva panākot 2:4, bet turpinājums bija tikai sākums Itālijas murgam. Kazahstāna trīs minūšu laikā iemeta trīs vārtus, panākot jau 7:2 šajā spēlē. Kazahstānas izlase burtiski pēdējās spēles 7.minūtes aizvadīja vairākumā jo pēc gūtajiem vārtiem, Itālijas izlase turpināja pārkāpt noteikumus. Itālijas izlase pēc septītajiem vārtiem nomainīja vārtos savu varoni iepriekšējās spēlēs Džastinu Facio pret Dāvidu Fadānī. Spēle noslēdzās ar graujošu Kazahstānas uzvaru 11:3.


Kazahstānas izlasē rezultatīvākie bija komandas kapteinis Romāns Starčenko ar pieciem punktiem, kā arī Kērtiss Valks ar četriem punktiem. Kazahstānas izlase pēc šī panākuma atrodas B. grupas 2.vietā ar 10 punktiem, kas nozīmē, ka viņi ir priekšā Latvijas izlasei, kas savukārt vairs nav labāko četriniekā. Kazahstāna Pasaules čempionāta grupu turnīru noslēgs pret Norvēģijas izlasi.