• Ernests Voļskis

Katrīne Šleiva par dzīvošanu un florbolu Šveicē

Pērnās sezonas sieviešu Elvi florbola līgas vienības “FK Ķekava” spēlētāja Katrīne Šleiva šo sezonu pavada Šveices augstākās sieviešu florbola līgas vienībā “Mendrisiotto”. Par dzīvi un spēlēšanu Šveicē uz jautājumiem mums atbildēja Katrīne.

Katrīne Šleiva. Foto: Katrīnes Šleivas arhīvs


Kā esi iejutusies jaunajā komandā?

- Ļoti labi esmu iejutusies, meitenes te ir ļoti draudzīgas un tas protams palīdzēja ātrāk iejusties kolektīvā.


Pirmais iespaids ierodoties Šveicē?

- Karsti, ļoti karsti. Es pirmo mēnesi nesapratu kā te var trenēties un iziet no mājas, kur nu vēl naktīs gulēt dēļ karstuma.


Vai lēmumu par pārcelšanos uz Šveici bija viegli pieņemt?

- Es pārvācos nepilnās divās nedēļās, es vienkārši nodomāju ja ir tāda iespēja dota, tad jāpamēģina, tā ir tikai viena sezona, bet nereāla pieredze nākotnei.


Lielākā atšķirība starp sieviešu florbolu Šveicē un Latvijā?

- Ritms, ļoti liels ātrums ir Šveices florbolā.


Kāds ir tavs dienas režīms Šveicē?

- Pamostos, mazliet pagulšņāju, paēdu brokastis, iedzeru vitamīnus. Pēc tam izrēķinu laiku cikos jātaisa pusdienas, cikos jāpaēd, lai pēc tam varētu paskriet. Pēc tam seko “power nap” uz 30.minūtēm un braucu pēc tā uz treniņu. Ja par spēļu dienu, tad principā tas pats ja mājas spēle ir. Ja mums ir spēle izbraukumā , tad vienā virzienā jābrauc 3-4 stundas, kur pusdienas ēdu autobusā, klausos “Prāta Vētra” dziesmas kā arī paguļu.


Kādā valodā sarunājas cilvēki tavā Šveices galā, ņemot vērā faktu, ka Šveicē ir trīs valsts valodas?

- Itāļu, viss Itāliski, slikti iet! Pāris vārdus kursos iemācījos, jo pirmo mēnesi bija kursi, bet nu nerunāju un īsti nesaprotu arī. Ar mani kopumā visi, kas māk angļu valodu, sarunājas angliski. Ja man trenerim kas jāpasaka, tad kāda no komandas biedrenēm palīdz iztulkot.


Kas Šveicē ir pats garšīgākais?

- Es kopumā pati gatavoju sev ēst. Es katrā ziņā nekad neesmu ēdusi tik garšīgas vafeles (baltajā šokolādē ar kokosa skaidiņām) kā arī prosciutto un kokosriekstu jogurts. Neesmu vēl nomēginājusi slaveno fondue, bet ir plāns! Bet lai cik dīvaini skanētu, Latvijā dilles daudz garšīgākas, takā pilnīgi kaut kas cits.


Vai seko līdzi Elvi florbola līgai brīvajā laikā?

- Ja man ir brīvs laiks un iet kāda tiešraide no Latvijas, tad noteikti skatos. Pārsvarā sanāk paskatīties spēļu labākos momentus. Tieši vakar skatījos savu meiteņu spēli starp “FK Ķekava” un Ķekavas “Bulldogs” komandām.