• Gustavs Rolands Ražinskis

Kas notiek ar Dortmundes ''Borussia''?

Viena no visu laiku labākajām komandām Vācijas Bundeslīgā - Dortmundes ''Borussia'' - vienmēr ir bijusi pati sīvākā pretiniece pašai Minhenes ''Bayern'' komandai, nekad neļaujot tai atvilkt elpu, tādējādi saglabājot spriedzi turnīra tabulas augšgalā. Kurš vai kas ir vainīgs pie šīs neveiksmīgās Dortmundes sezonas?

Attēls: bundesliga.com

Vai Dortmundes sastāvs nav tik labs, cik tas bija agrāk?

Nav noslēpums, ka tādus uzbrucējus kā Robertu Levandovski un Pjēru Emeriku Abamejangu savā sastāvā iegūt ir grūti, jo par uzbrucējiem, kas var un māk nobeigt uzbrukumus, bumbu raidot pretinieku vārtos, sapņo katra komanda un tās fani. Bet vai tiešām divi uzbrucēji ir tas, kas Dortmundes komandai pietrūskt visvairāk? Manuprāt - nē. Zinām, ka Dortmundes ''Borussia'' īpašumā jau otro sezonu ir neapstādināmais norvēģu uzbrucējs Ērlings Breuts Hālands, kurš Dortmundes rindās, kopš tai pievienojās 2020.gada sākumā, 40 spēlēs ir guvis 38 golus un atdevis 9 piespēles. Tā ir neticami laba statiska, nemaz nerunājot par to, ka viņš ir tikai 20 gadus vecs. Pēc šī varam sacināt, ka Dortmundes problēma nav meklējama uzbrukuma smailē.

Attēls: youtube.com

Dortmundes Ahileja papēdis - aizsardzība

Kad tika vākta komanda 2020./2021.gada sezonai, manas bažas bija par aizsardzību, jo vairākas spēles, kas aizvadītas iepriekšējā sezonā, t.sk. - ne tikai līgas, bet arī Čempionu līgas, tika zaudētas nesakārtotās aizsardzības dēļ. Vai vainot var aizsargus? Iespējams. Vai vainot var komandas administrāciju, kas nespēj nokomplektēt sastāvu, kad tas nepieciešams un ir tāda iespēja? Visnotaļ. Es uzskatu, ka komanda nevar cerēt uz lieliem panākumiem, ja, kā šajā gadījumā, ir sakārtota uzbrucēju un pussargu fronte, bet novārtā atstāta aizsardzība. Vienalga, cik uzbrukums iesit, tik aizsardzība ielaiž. Ja nedaudz nepaveicas - tiek zaudēts pamatīgāk. Jānodrošina tāda iespēja un jāspēlē četros aizsargos. Tas ir visoptimālakais variants, reizē - vienīgā cerība Dortmundei atkal sajust uzvaras garšu. Niko Šulcu kreisā aizsarga pozīcijā, Hammelu un... Lūk, te ir problēma - Dortmundes komandai nav pieredzējuša balsta pusarga. Hammels ir viens pats, kamēr viņam palīgā var nākt tikai 25 gadus vecais Akandži, kurš pārāk bieži kļūdās aizsardzībā, vai 21 gadu vecais Zagadū, kurš vēl nav gatavs būt pamatsastāva spēlētājs. Turklāt - neuzskatu, ka Menjē ir piemērots labās malas aizsargs Dortmundes komandai. Uzskatu, ka viņš pārāk daudz ''krīt ārā''.

Rezumējums:

Vasaras transfēru logā, pēc situācijas un iespējām, protams, iegādāties divus aizsargus (vēlams abus balsta, bet derēs arī, ja viens no viņiem būs labās malas aizsargs), naudu netaupot. Pašlaik šī ir vienīgā iespēja, kā Dortmundes ''Borussia'' var atgriezties savā labākajā formā.