• Gustavs Rolands Ražinskis

Kas mūs sagaida EURO 2020 astotdaļfinālos?

Jau rītdien tiks izspēlētas pirmās EURO 2020 astotdaļfinālu spēles, savstarpēji tiekoties Velsai ar Dāniju un Itālijai ar Austriju.

Attēls: Youtube.com

Kuras izlases, manuprāt, tiks ceturtdaļfinālā?

Portugāle pret Beļģiju - šajā turnīrā es pārdzīvoju par divām valstsvienībām, viena no tām ir Portugāle, tāpēc es arī cerēšu uz Portugāles triumfu pret Beļģiju. Gan 2016.gadā, gan šogad Portugāle no grupas izgāja kā trešie. Kā zinām, tad 2016.gadā tieši portugāļi kļuva par Eiropas čempioniem. Vai vēsture atkārtosies?


Anglija pret Vāciju - ņemot vērā, ka Anglija ir likusi vilties šai turnīrā, uzskatu, ka Vācijai nevajadzētu būt pārāk lielām problēmām tikt labāko astotniekā. Anglijas futbola izlasei jau sen ir bijušas problēmas ar teicama snieguma parādīšanu starptautiskajos turnīros. Arī šogad - jauniešu vecumā -, kad viņi, šķietami spēcīgākā no U-21 izlasēm, netika ārā no grupas, piedzīvojot divus zaudējumus, izcīnot tikai vienu uzvaru.


Velsa pret Dāniju - domāju, ka tālāk tiks dāņi, jo viņi ir parādījuši raksturu šai turnīrā, kamēr par velsiešiem nevar teikt to pašu. Dānijas izlases spēlētājiem ir papildus dzinulis, tāpēc ticu, ka viņi būs pārāki par Velsas izlasi.


Zviedrija pret Ukrainu - zinot, ka Zviedrijas izlase, būdama vienā grupā ar Spāniju, nepiedzīvoja nevienu pašu zaudējumu, tai pat laikā finišējot 1.vietā grupā, ir nopietns bieds Ukrainas izlasei, kura no grupas izgāja kā trešie. Prognozēju, ka zviedri tiks tālāk.


Francija pret Šveici - lai arī Šveices futbola izlase ir viena no manām favorītēm, esmu vairāk kā drošs, ka Francijas futbolisti būs pārāki. Protams, ka varētu cerēt uz brīnumu, taču neticu, ka šoreiz tā būs. Francija tiks tālāk.


Horvātija pret Spāniju - Horvātijas izlasei bija viena no (ja ne pati vieglākā) grupām, tāpēc arī viņi ir tikuši tālāk. Šī gada pašreizējo horvātu sniegumu nevar salīdzināt ar to, kas bija 2018.gada Pasaules Kausā. Neticas, ka tā ir viena un tā pati izlase. Jā, arī spāņi nerāda to labāko sniegumu, bet horvāti (vismaz pagaidām) ir vēl švakāki. Spānija tiek tālāk.


Itālija pret Austriju - Ja Portugāle bija viena no divām izlasēm, ko šajā turnīrā atbalstu, tad Itālija ir otra, jo tieši itāļi demonstrē lielisku sniegumu laukumā, aiz sevis neatstājot itin neko. 26 uzvarētas spēles pēc kārtas (!), un neizskatās, ka viņi grasītos apstāties. Paredzu, ka austriešiem neizdosies pārspēt šos ''ieskrējušos'' itāļus.


Nīderlande pret Čehiju - neuzskatu, ka Čehijas izlasei ir iespējas tikt labāko astotniekā, jo, kaut arī Ukraina sagādāja nopietnas galvassāpes Nīderlandei, nīderlandieši ir ļoti labā formā. Manuprāt, tieši Nīderlande ir nopietna pretendente iekļūšanai finālā.


Pieļauju, ka šāds varētu būt iznākums EURO 2020 turnīram. Ko Tu mainītu?