• Gustavs Rolands Ražinskis

Kas mūs sagaida Čempionu līgas pusfinālos?

Tā kā vakar tika aizvadītas noslēdzošās ceturtdaļfinālu spēles, tad tagad zinām, kuras četras komandas ir tikušas 2020./2021.gada sezonas Čempionu līgas pusfinālā - "Paris Saint-Germain'', ''Manchester City'', ''Real Madrid'' un ''Chelsea''.

Attēls: football24.news

Pirmā pusfinālu spēle tiks aizvadīta jau 27.aprīlī, kad Madrides ''Real'' savās mājās uzņems Londonas ''Chelsea''.

Abas komandas ir aizvadījušas tiešām labu sezonu, vismaz tiktāl: Madrides vienība ir iemācījusies spēlēt bez tāda spēlētāja kā Krištianu Ronaldu. Tas, protams, aizņēma laiku, bet tagad atkal ir patīkami skatīties to futbolu, ko laukumā demonstrē viņi, jo vairs nav nepieciešams paļauties uz vienu spēlētāju, turklāt, vismaz pēc pēdējām spēlēm spriežot, laukumā vairs nav haoss. Ilgi Spānijas milzis nevarēja adaptēties jaunam spēlēšanas stilam, taču beidzot tas ir panākts. Jāsaka gan, ka par vēlu, vismaz es tā uzskatu, jo daudzi no atslēgas spēlētājiem tuvojas savu karjeru beigām - Tonijam Krosam jau ir 31, Luka Modričs pēc mazāk kā pusgada svinēs savu 36. dzimšanas dienu, Marselu pēc mēneša paliek 33, Serhio Ramosam, kurš gan pēdējās spēles nav aizvadījis traumas dēļ, tācu tik drīz arī laukumā neatgriezīsies, jo, kā liecina vairāki avoti, tad viņa Covid-19 tests uzrādīja pozitīvu reuzltātu, ir 35, kā arī Karīmam Benzemā, par kura turpmāko futbolista karjeru neko nevar zināt, jo, iespējams, drīz dosies cietumā, arī jau ir 33 gadi.


Savukārt Londonas komandai satraukumam nav pamata, jo viņu komandā vien Tiagu Silva (septembrī paliks 37), Sesars Aspilikveta (augustā svinēs 32. dzimšanas dienu) un Olivjē Žirū (arī septembrī paliks 35) ir pāri 30 gadu slieksnim. Vērts pieminēt, ka ''Chelsea'' vienība ir labi iejutusies jaunā trenera Tuhela vadībā. Vienīgi žēl, ka ne Timo Vērners, ne Kajs Havercs nespēj laukumā demonstrēt savu iepriekšējo gadu sniegumu.

Šajā duelī atbalstīšu ''Real Madrid'' vienību.


Otro pusfinālu spēli aizvadīs jau nākamjā dienā, 28.aprīlī, kad ''Paris Saint--Germain'' spēlēs ar ''Manchester City''.


Vienkāršā valodā runājot, varētu teikt, ka šie ir klubi, kas veidoti pateicoties arābu investoriem. Protams, ka abiem klubiem ir sava zināma vēsture, taču lielisks pierādījums tam, ko nozīmē finansējums šai sporta veidā, ir ''Manchester City'' - pēdējā sezonā, ko klubs aizvadīja pirms šiem investoriem, viņi zaudēja ar 1:7 ''Middlesbrough'' vienībai. Tīri salīdzinājumam - ja skatāmies no tās sezonas, tad ''Middlesbrough'' komanda ir nokritusies uz Anglijas ''Championship'', kamēr ''Manchester City'' pa to laiku ir pacēlusi Anglijas Premjerlīgas kausu veselas četras reizes. Mančestras klubs diezgan pārliecinoši atrodas turnīra tabulas pirmajā vietā jau labu laiku, otrajā vietā atstājot savu sīvākos pretiniekus ''Manchester United''. Komanda ir labi ''ieskrējusies'' un nezinu, vai kāds viņus spēs apturēt.


Ja ''PSG'' komandai šī sezona Francijas līgā nav tik veiksmīga, cik citus gadus, tad Čempionu līgā viņi neapšaubāmi uguņo, jo ne tikai izdevās izsist ''Barcelona'' vienību, bet arī paveikt to, kas nepadarīts palika pagājušajā sezonā - gūt uzvaru pār ''Bayern Munchen''. Ja iepriekšējā sezonā ''PSG'' piedzīvoja zaudējumu 0:1 pret ''Bayern Munchen'', tad šosezon tieši francūži ceturtdaļfinālā izsita šo Vācijas komandu. Mbapē ir labāks kā jebkad, taču Neimāram pietrūkst attieksmes, vismaz manā skatījumā. Viņš neapšaubāmi ir viens no labākajiem futbolistiem pasaulē, bet no kļūšanas par labāko viņu vienmēr ir atturējušas paša izdarības laukumā - simulēšana, vārtīšanās zemē, runāšana un citas lietas, kas it kā liekas sīkas, taču paskat, kā tas viss kopā ir savācies.


Kā jau teicu, tad domāju, ka uzvaru gūs angļu komanda, taču abas komandas ir lieliskā formā, tāpēc paredzēt nevaram itin neko. Lai uzvar labākais!