• Ernests Voļskis

Kas Latvijas izlasi sagaida Eiropas čempionātā handbolā

Updated: Aug 25, 2020

Pirmo reizi Latvijas vēsturē, pirmo reizi Eiropas vēsturē Latvijas handbola izlase šovasar kvalificējās Eiropas čempionātam Handbolā. Čempionāts norisināsies 2020.gada janvārī trīs valstīs: Austrijā, Norvēģijā un Zviedrijā. Latvijas izlase spēlēs Norvēģijā vienā grupā ar tādām izlasēm kā Vācija, Spānija un Nīderlande. Iepazīsimies ar šīm izlasēm tuvāk.

Foto- PicPlayPost


Spānijas izlase

Pirmo vēsturisko Eiropas čempionātu Latvijas izlase sāks pret tagadējiem Eiropas čempioniem spāņiem. 2018. gadā Horvātijas pilsētā Zagrebā Spānijas izlase finālā ,būdama iedzinējos, pirmajā puslaikā, pamanījās atspēlēties un izcīnīt zeltu pret Zviedrijas izlasi. Šis panākums bija pirmais Spānijas handbola vēsturē, pirms tam Spānijas izlasei bija izdevies izcīnīt divus zeltus Pasaules čempionātos, 2005. gadā un 2013. gadā. Eiropas čempionātos Spānijas izlasei izdevies izcīnīt četras sudraba godalgas (1996, 1998, 2006, 2016).


Spānijas izlasē ir vairāki labi spēlētāji. Jāsāk laikam ar Raulu Entoriosu, metru deviņdesmit pieci garais spānis pārstāv Barselonas komandu. Spānijas izlasē Entorioss aizvadījis 250 spēles, izceļoties ar 561 vārtu guvumu. Bez Entoriosa Spānijas izlasē ir arī tādi līderi kā Džulens Aguingalds, 36 gadus vecais spānis no poļu vienības “PGE VIVE KIELCE’’ Spānijas izlasē aizvadījis 181 spēli un guvis 448 vārtus.

Latvijas izlase aizvadījusi pret Spānijas izlasi divas spēles 2004.gadā. Par cīņu 2005.gada


Pasaules kausā Latvijai playoff kārtā nācās spēlēt pret Spāņiem. Abās spēlēs Latvijas izlase piekāpās un sapnis par pasaules kausu tika izdzēsts 15 gadus atpakaļ. Divu spēļu summā 47:70.


Latvijas izlase spēli pret Spānijas izlasi aizvadīs 9.janvārī.Nīderlandes izlase

Otro spēli grupā Latvijas izlase aizvadīs pret Nīderlandes izlasi. Tikko vēl abas, spēlējušas kvalifikācijā, tiksies atkal, un šoreiz jau nopietnāks pārbaudījums abām būs. Nīderlandi gluži kā Latvijas izlasi, var nosaukt par nezināmo augli šajā turnīrā. Nīderlande spēlējusi tikai vienā finālturnīrā, 1961. gadā pasaules kausā, cik smieklīgi tas neliktos, Nīderlandes izlase atgriežas finālturnīros pēc 59 gadu pauzes.


Nīderlandes izlasē līderu lomā spēlē tādi spēlētāji kā Dani Baijenss no “TVB Lemgo” vienības, Bobijs Šagens no Vācu “TBV 1898 Stuttgart” komandas.


Latvijas izlase savu pēdējo spēli ir tieši aizvadījusi pret Nīderlandes izlasi, kad Latvijas izlase Eiropas čempionāta dalībnieces statusā piekāpās Nīderlandes izlasei 21:25. Oficiālās spēlēs Latvijas un Nīderlandes izlases ir tikušās četras reizes, kā arī aizvadījušas savā starpā vienu pārbaudes spēli. Bilanse 1:4 par labu Nīderlandei. Šī viena uzvara noteikti ir viens no zelta panākumiem, kas tika dots startam Eiropas čempionātam.


Latvijas izlase tiksies ar Nīderlandes izlasi 11.Janvārī.Vācijas izlase

Viena no labākajām Handbola izlasēm Eiropā ir tieši Vācijas izlase. 3 zelti Pasaules čempionātā, divi zelti Eiropas čempionātā un viens olimpiskais zelts 1936. gadā. Eiropas čempionātā Vācijas izlase ir spēlējusi visos finālturnīros, izņemot 2014.gadā. 2004.gadā un 2016.gadā Vācijas handbola izlase izcīnīja zelta medaļas. 2002.gadā Vācija izcīnīja sudraba medaļas Eiropas čempionātā, bet 1998. gadā tā tika pie bronzas. Pagājušajā Eiropas čempionātā Vācijas izlase ieņēma 9.vietu, paliekot grupā piektajā vietā.


Labākais spēlētājs Vācijas izlases rindās ir 32 gadus vecais Ūve Genšeimers no “Paris Saint-Germain” koamandas. Genšeimers Vācijas izlasē ir aizvadījis 170 spēles izceļoties ar 809 vārtiem, kas ir viens no labākajiem rādītājiem pasaulē, skatoties pēc vārtiem nacionālajā izlasē. Bez Genšeimera Vācijas izlasē ir tādi līderi kā Patriks Groetzkis no “Rhein-Neckar Lowen” komandas, izlasē 143 spēles ar 366 vārtiem.


Latvijas izlase pret Vācijas izlasi aizvadījusi divas spēles. 2012.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase piekāpās pirmajā spēlē izbraukumā Vācijas izlasei 32:22. Otrajā spēlē Mājās arī bijām spiesti piekāpties Vācijas izlasei ar rezultātu 18:36.


Latvijas izlase aizvadīs spēli pret Vācijas izlasi 13. janvārī Norvēģijas pilsētā Trondheimā.