• Ernests Voļskis

Kas ir Merzļikina jaunais vārtsargu treneris Kolumbusā?

Updated: Jul 16, 2019

Par hokejista karjeras beigām vakar paziņoja 41 gadus vecais somu vārtsargs Niklass Bekstrems (Nicklas Bäckström).Pēdējās trīs sezonas Bekstrems pavadīja Somijas čempionātā. Interesanti, ka pēc šī paziņojuma Bakstrems tika apstiprināts par Kolumbusas Blue Jackets vārtsargu treneri un tas nozīmē, ka viņš sadarbosies ar Latvijas izlases vārtsargu Elvi Merzļikinu.

Foto- WILD-COVER.jpg


Niklass Bekstrems ir aizvadījis 10 sezonas Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Desmit sezonas viņš spēlēja Minesotas Wild komandā, bet pēdējā sezonas pusē viņš tika aizmainīts uz Kalgari Flames, kur arī noslēdza savu NHL karjeru. Desmit sezonu laikā nacionālajā hokeja līgā, Niklass Bekstrems ir nopelnījis atzinumu, kā vismazāk ielaistie vārti sezonā. Interesanti, ka šo apbalvojumu, ko sauc par “Jennings trophy” Bekstrems ieguva savā debijas sezonā NHL (2006/07). Bakstrema atvairīto metienu procents bija 92.9. 2008/2009.gada sezonā Bekstrems ir spēlējis NHL zvaigžņu spēlē.

2012/2013.gada sezonā, kad NHL risinājās Lokauts līdz sezonas otrajai daļai, Bekstroms aizvadīja 42 spēles Wild vārtos izcīnot 24 uzvaras, ar ko viņš izpelnījās tajā sezonā apbalvojumu “Visvairāk uzvaras vārtsargam”.


Bekstrems savā karjeras laikā ir sargājis arī Somijas izlases vārtus četros pasaules čempionātos (2005,2006,2008 un 2016) un divās olimpiskajās spēlēs (2006 un 2010). 2006.gada pasaules čempionātā Rīgā un 2008.gada Pasaules čempionātā Kanādā Bekstroms ar Somijas izlasi izcīnīja bronzas medaļas. Vēl pirms 3 gadiem, 2016.gada Pasaules čempionātā Krievijā, Bekstrems, lai gan, neizejot nevienā spēlē vārtos, izcīnīja sudrabu ar Somijas izlasi.


Pēdējās trīs savas karjeras sezonas, Bekstrems aizvadīja Somijas čempionāta komandās ”HIFK’ ,kas ir viņa dzimtās pilsētas (Helsinki) hokeja komanda un karjeru viņš noslēdza Tamperē “Tappara” vienībā.


Mūsu izlases vārtsargam Elvim Merzļikinam šī būs pirmā sezona Nacionālajā hokeja līgā. Otrs vārtu vīrs Kolumbusā būs soms Jonas Korpisalo, kuram šī būs jau piektā sezona Nacionālajā hokeja līgā Kolumbusas komandas vārtos.


Vēlam veiksmīgu sadarbošanos Elvim un Jonasam ar jauno vārtsargu treneri Niklasu Bekstremu!