• Ernests Voļskis

Kanādieši veic fantastisku atspēlēšanos un triumfē Pasaules čempionātā

Šodien Čehijas pilsētā Ostravā noslēdzās U20 Pasaules čempionāts hokejā. Par čempioniem kļūstot Kanādas izlasei, kas veica fantastisku atspēlēšanos trešajā periodā pret Krievijas izlasi. Trešā perioda vidū krievi panāca sev par labu 3:1, bet tas neko nenozīmēja, jo Kanādas izlase atspēlēja trīs vārtus un beigās uzvarēja ar rezultātu 4:3. Par galveno varoni Kanādas izlasē kļuva Akils Tomass, kas guva vārtus 4 minūtes pirms spēles beigām.

Kanādas izlase pēc beigu sirēnas. Foto: https://www.alaskahighwaynews.ca/business/canada-beats-russia-for-gold-at-world-juniors-4-3-victory-in-comeback-1.24046566


Pirmais periods aizritēja kanādiešu zonā, jo krieviem bija iespēja spēlēt četras reizes vairākumā. Krieviem nekas neizdevās, jo kanādieši prata ļoti veiksmīgi nostāties četrstūrī mazākumā, kas neļāva krieviem tikt pie metieniem. Pirmais periods noslēdzās 0:0, krievi nebija izmantojuši nevienu no četriem vairākumiem.


Otrajā periodā krievi tika pie piektās vairākuma iespējas un šoreiz gan viņiem izdevās to realizēt, pēc Jegora Zamulas uzmetiena no zilās līnijas, metienu izdevās pielabot Krievijas izlases līderim Ņikitam Aleksandrovam. Tieši pēc minūtes ļoti neveiksmīgi nospēlēja krievi aizturētā soda laikā, kas nozīmēja divus noraidījums un krieviem paliekot trijatā. Kanādieši šādu pārsvaru prata izmantot, ripai atlecot vārtu priekšā veiklākie bija kanādieši, pirmo Džo Veleno metienu atvairot krievu vārtsargam, bet Dilana Kozena metiens vairs nebija tverams un kanādiešiem izdevās izlīdzināt rezultātu. 5 minūtes līdz perioda beigām krieviem atkal izdevās izvirzīties vadībā, pamatīgu karuseli pie Kanādas vārtiem sataisot Krievijas pirmajai maiņai, kur veiklākais bija Grigorijs Deņisenko panākot 2:1 Krievijas labā. Otrā perioda pēdējā sekundē kanādieši nopelnīja vairākumu, noraidījumu nopelnot krievu aizsargam Zamulam, kas nozīmēja, ka Kanādas izlase trešo periodu varēs iesākt vairākumā.


Krieviem izdevās izturēt mazākumu perioda sākumā un tie devās apdraudēt kanādiešu vārtus, lai iegūtu lielāku pārsvaru. Tas arī izdevās krieviem trešā perioda 8 minūtē, precīzu piespēli no aizvārtes saņemot Maksimam Sorokinam, kurš guva savus pirmos vārtus šajā čempionātā – rezultāts 3:1 krievu labā. Pagāja vien 34 sekundes līdz kanādieši atguva vienus vārtus, pēc Kalena Adisona metiena no distances ripa atsitās pret Konora MakMaikla abām kājām un rikošetā ielidoja Krievijas vārtos, pēc IIHF noteikumiem tas ir tīrs gols, “TSN” komentētājs ziņoja, ka NHL šāds gols tiktu apstrīdēts. 3 minūtes vēlāk kanādieši izlīdzināja rezultātu ar skaistu, precīzu metienu izceļoties komandas kapteinim Baretam Heitonam, rezultāts bija kļuvis 3:3. Un par spēles varoni 3 minūtes un 58 sekundes līdz spēles beigām kļuva Akils Tomass, kas izlauzās skaistā reidā uz Krievijas vārtiem, pavelkot ripu uz sāniem un izvirzot Kanādu pirmo reizi šajā spēlē. Interesanti, ka Tomass laukumā pavadījis bija tikai četras minūtes pirmajā un otrajā periodā, tie viņam bija pirmie vārti šajā čempionātā. Kanādieši jau pēc minūtes pārkāpa noteikumus un viņi palika četratā. Kanādieši spēlējot mazākumā ripu raidīja ārā no laukuma, kas atsitās pret Kanādas lielākā sporta medija “TSN” kameru, kas var teikt izglāba kanādiešus no spēlēšanas trijatā. Krieviem nekas neizdevās vairākumā un vēl sliktāk visu padarīja divi nopelnīti noraidījumu pusotru minūti līdz spēles beigām, kas lika palikt trijatā. Kanādieši pēdējo pusminūti pavadīja Krievijas izlases zonā mierīgi pieturot ripu līdz gala sirēnai, kas ļāva Kanādas izlasei triumfēt čempionātā ar rezultātu 4:3.


Kanādieši pēc gada pārtraukuma triumfēja, kas viņiem bija jau 18. triumfs U20 Pasaules čempionātos. Krieviem jau ceturto reizi kopš 2011. gada nebija izdevies uzvarēt finālā.


Intresanti, ka grupu spēlē Krievijas izlase sagrāva Kanādas izlasi ar rezultātu 6:0, un kāds no Krievijas izlases spēlētājiem pēcspēles intervijā izteicās, ka kanādieši esot nospēlējuši kā kaut kādi latvieši.


Spēlē par trešo vietu triumfēja Zviedrijas izlase, kas apspēlēja Somijas izlasi ar rezultātu 3:2. Zviedriem sesto reizi izdevās izcīnīt bronzas medaļas Pasaules čempionātos.


Žurnālistu balsojumā par “All star team” tika nominēti somu vārtsargs Džoels Hofers, zviedru aizsargs Rasmus Sandins, krievu aizsargs Aleksandrs Romanovs, zviedru uzbrucējs Samuels Fagemo un kanādiešu uzbrucēji Barets Heitons un Aleksis Lafreniers. Par turnīra MVP tika atzīts kanādietis Aleksis Lafeniers, kuram šajā turnīrā 10 punkti (4+6).