• Ernests Voļskis

Kanādai svarīga spēle pret Kazahstānu, zviedriem jāizvairās no kauna pret britiem

Šodien Pasaules čempionātā hokejā vēl bez Latvijas un Norvēģijas izlašu spēlēs vēl tiks aizvadītas trīs spēles. B. grupas dienas spēlē tiksies Norvēģijas un Kazahstānas izlases, savukārt A. Grupā savā starpā tiksies Zviedrija un Lielbritānija, kā arī Dānija un Baltkrievija.

Foto: IIHF.com


Kanāda : Kazahstāna

Noteikti ļoti interesanta spēle varētu risināties pret Kanādas un Kazahstānas izlasēm, jo pirms čempionāta sākuma visiem būtu skaidrs, ka pārliecinoši favorīti ir Kanādas izlase, bet čempionāta septītajā dienā kārtis ir spēlētas pretēji. Kanādas izlase ar trīs punktiem atrodas 6.vietā B. grupā, savukārt Kazahstāna ar septiņiem punktiem ir 4.vietā. Kanāda un Kazahstāna līdz šim Pasaules čempionātos hokejā ir tikusies tikai vienu reizi, un tas bija pirms deviņiem gadiem, kad Kanādas izlase pārbrauca pāri kazahiem ar 8:0.


Zviedrija : Lielbritānija

Zviedrijas izlase pašlaik A. Grupā atrodas pēdējā vietā ar trīs punktiem. Vakar zviedri pirmos divus periodus bija vadībā pret Čehijas izlasi, tomēr trešajā periodā zaudēja četrus bezatbildes vārtus, tādējādi piekāpjoties čehiem ar rezultātu 2:4. Šodienas Zviedrijas pretinieki briti ir priekšā viņiem A. Grupas tabulā par vienu punktu. Lielbritānija iepriekšējā spēlē pārspēja Baltkrievijas izlasi ar rezultātu 4:3, bet vēl spēli iepriekš izcīnīja punktu pret Dānijas izlasi. Abām izlasēm šī būs pirmā tikšanās Pasaules čempionātu vēsturē.


Dānija : Baltkrievija

Abām izlasēm šī būs piektā savstarpējā spēle Pasaules čempionātos hokejā. Komandas pēdējo reizi savā starpā tikās 2015.gada Pasaules čempionātā Prāgā, kad baltkrievi pārliecinoši apspēlēja dāņus 5:1. Dānijas izlase šobrīd A. Grupas tabulā atrodas 5.vietā ar pieciem punktiem, savukārt baltkrievi ar četriem punktiem ir 7.vietā. Abas izlases līdz šim vienīgās spēles pamatlaikā ir uzvarējušas tieši pret Zviedrijas izlasi.