• Ernests Voļskis

Kanāda apdzen Latviju tabulā un pietuvojas 1/4

Šodien B. grupas dienas spēlē pie uzvaras tika Kanādas izlase, kas neatstāja nekādas cerības Itālijas izlasei, uzvarot to ar rezultātu 7:1. Pēc šī panākuma Kanādas izlase pakāpās uz 5.vietu B. grupā, tādējādi apdzenot Latvijas izlasi, kas šobrīd ir noslīdējusi uz 6.vietu. Kanādas izlases sastāvā ar četriem punktiem atzīmējās Andrejs Manžipeins un Konors Brauns.

Foto: https://www.instagram.com/kphotos.ig/


Kanādas izlase jau no pirmajām spēles sekundēm metās aktīvi uz Itālijas izlases vārtiem, jo šī spēle bija pirmais posms Kanādai uz vietu ceturtdaļfinālā. Jau spēles 3.minūtē ar vārtu guvumu Kanādas izlases sastāvā atzīmējās jaunais Vinepegas “Jets” sistēmas spēlētājs Kouls Perfetti. Pirmā perioda turpinājumā Kanādas izlase guva trīs ātrus vārtus 3.minūšu laikā, tādējādi panākot jau 4:0 uz tablo. Pēc ceturtajiem vārtiem Itālijas izlases vārtos notika vārtsargu nomaiņa, kad jau otro spēli pēc kārtas Deivids Fadīnī nomainīja Džastinu Facio.


Līdz otrā perioda pusei bīstamu momentu nebija, taču pēkšņi Itālijas izlases hokejists Andžello Mičelli atguva vienus vārtus savai izlasei. Itālijas izlase kopumā 2.periodā pa Kanādas vārtiem izpildīja tikai 3 metienus pa vārtiem. Otrā perioda beigās Kanādas izlase iemeta vēl divus vārtus, kas ļāva jau panākt 6:1, tādējādi tika panākts bezcerīgs trešais periods Itālijas izlasei.


Trešajā spēles periodā turpinājās Kanādas izlases dominance. Tika izdarīti kopumā 19 metienu pa Deivida Fadīnī vārtiem. Vienu metienu gan Fadīnī neizdevās atvairīt, kad ar vārtu guvumu Kanādas izlasei izcēlās Čikāgas “Blackhawks” sistēmas spēlētājs Brendons Pirri. Spēle noslēdzās ar rezultātu 7:1, kopumā Kanādas izlasei izpildot pa Itālijas izlases vārtiem 49 metienus.


Kanādas izlase pēc šī panākuma pakāpās uz 5.vietu B. grupā, tādējādi apdzenot Latvijas izlasi. Kanāda, lai cerētu uz 1/4 vajag obligāti uzvarēt Somijas izlasi pēdējā spēlē. Itālijas izlase Pasaules čempionātu noslēgs otrdien ar spēli pret ASV izlasi.