• Ernests Voļskis

Kalniņa sniegums vārtos kaldina “Jokerit” komandas uzvaru

Šovakar vienīgajā kontinentālās Hokeja Līgas spēlē pie uzvaras izdevās tikt Jāņa Kalniņa pārstāvētajai Helsinku “Jokerit”, kas mājās pārspēja Ufas “Salavat Julajev” komandu ar rezultātu 3:1. “Salavat Julajev” komanda spēli aizvadīja trijās maiņās, jo dažiem spēlētājiem ierodoties Somijā tika konstatētas neatļautas antivielas ķermenī, kas uzreiz aizliedza piedalīties spēlē. Jānis Kalniņš atvairīja 31 metienu šajā spēlē.

Jānis Kalniņš. Foto: https://www.jokerit.com


Austrumu konferences 3. labākajai komandai Ufas “Salavat Julajev” šovakar nevarēja palīdzēt daži pamatsastāva spēlētāji, piemēram kā Philips Lārsens, Jevgēņijs Birjukovs, otrais vārtsargs Aleksandrs Skirņiks un citi, jo spēlētājiem veicot nepieciešamos pirms spēles testus tika konstatētas neatļautas antivielas ķermenī, kas uzreiz aizliedza piedalīties spēlē. Šīs situācijas rezultātā ufieši palika trijās maiņās un bez rezerves vārtsarga.


Jau pirmajā periodā no pirmajām minūtēm bija redzams, ka Helsinku “Jokerit” centīsies izmantot Ufas iztrūkumus sastāvā, tādējādi ejot uz priekšu, un izdarot bīstamus metienus. Pirmie vārti tika gūti diezgan kuriozā veidā, kad pēc Iro Pakirainena metiena ripa atsitās pret bortu, un tai atlecot tā trāpīja pa vārtsarga Danila Tarasova kāju, tādējādi iekrītot kuriozi vārtos. Trīs minūtes pēc šiem kuriozajiem vārtiem Ufas “Salavat Julajev” izlīdzināja rezultātu ar metienu no distances pēc uzvarēta iemetiena, izceļoties Baltkrievijas izlases aizsargam Jevgēņijam Ļisovecam. Noteikti jāuzsver, ka Kalniņš šo raidījumu neredzēja, jo viņa komandas biedrs Veli Mati Savinainens aizsedza Kalniņa redzamību bloķējot metienu.


Otrajā periodā vairāk savu spēli uzspieda Ufas komanda izdarot vairāk metienu nekā “Jokerit” komanda. Perioda vidū “Salavat Julajev” un visas līgas rezultatīvākajam spēlētājam Temū Hartikainenam bija iespēja izvirzīt vadībā savu komandu, kad viņš izlauzās uz vārtu priekšu viens. Perioda beigās “Jokerit” komandai nācās izturēt divus mazākumus, kuru laikā “Salavat Julajev” komanda izpildīja vairākus bīstamus metienus, tā skaitā divreiz trāpot pa stabu. Daudzās situācijās “Jokerit” komandu glāba latviešu vārtsargs Jānis Kalniņš.


Trešajā periodā beidzot vienai no komandām izdevās lauzt spēli, un tā bija “Jokerit” komanda, kurai izdevās izvirzīties jau otro reizi vadībā šajā spēlē. Astotos vārtus sezonā guva Jesse Joensū. “Salavat Julajev” mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju spēles pēdējā minūtē, ko izmantoja raženais “Jokerit” aizsargs Marko Antilla panākot 3:1 šajā spēlē, tādējādi izcīnot otro uzvaru pēc kārtas.


Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš “Jokerit” vārtos atvairīja 31 no 32 metieniem (96.88%)


Helsinku “Jokerit” ar 34 punktiem ieņem 6.vietu Rietumu konferencē, kamēr Ufas “Salavat Julajev” ar 43 punktiem saglabā labāko trijnieku Austrumu konferencē.