• daniels

Kairijs Ērvings gatavojas atgriezties Bruklinas ''Nets'' sastāvā.

Basketbola pasaule pēdējajos gados ir pieredzējusi vairākas dinastijas. Pēdējā no tām bija Goldensteitas "Warriors", kas spēja sasniegt piecus NBA finālus pēc kārtas un trīs no tiem uzvarot. 2015-16. gada sezonā uzstādīja NBA rekordu ar 73 uzvarām un tikai 9 zaudējumiem.

Foto: https://www.netsdaily.com


Pēc tās sezonas klāt pievienojās Kevins Durants un palīdzēja tikt pie diviem tituliem pēc kārtas un pēdējā sezonā ar "Warriors" finālā pret Toronto "Raptors" tika pie smaga savainojuma, kas liedza palīdzēt komandai cīņā par titulu. Daudzi uzskatīja Kevina Duranta pievienošanos "Warriors" par vājuma pazīmi, bet vēlāk apvienojoties ar Kairiju Ērvingu Bruklinas ''Nets'' mainīja cilvēku domas. Lai gan pirmo sezonu viņam nācās izlaist ahilleja cīpslas plīsuma dēļ, bet šosezon viņš ir atpakaļ un rāda lielisku sniegumu.


Toties Kairija Ērvinga domas mainās un viņš atkal izcēlās ārpus basketbola laukuma. Kairijs Ērvings jau izlaidis pēdējās septiņas Bruklinas ''Nets'' spēles, ilgu laiku bez paskaidrojuma neatrodoties kopā ar komandu. Vēlāk basketbolists tika redzams kādā video, atrodoties ballītē, kur ir vairāk par 15 personām un bez sejas maskas, saņemot sodu no līgas 50 tūkstošu dolāru apmērā, un arī 800 tūkstošu sods saņemts par divu maču izlaišanu.


Tikmēr Bruklinas ''Nets'' paspēja izdarīt vēl vienu lielo maiņas darījumu un no "Rockets" ieguvusi Džeimsu Hārdenu un tikusi pie "Cavaliers" otrās kārtas drafta izvēles 2024. gadā, toties Hjūstonai atdevusi Kerisu Levertu, Rodionu Kurucu, trīs pirmās kārtas izvēles 2022., 2024. un 2026. gadā un četras tiesības apmainīt drafta izvēles 2021., 2023., 2025. un 2027. gadā, savukārt uz Klīvlendu pārcēlušies "Nets" basketbolisti Džo Alens un Toriens Prinss. Džeims Hārdens izraisīja lielu spekulāciju līgā ar savu attieksmi pret komandu un vēlmi tikt aizmainītam. Nonākot Bruklinas ''Nets'' mazliet izmainījās Hārdena ķermenis un spēles stils. Daudzi apskatnieki uzskata, ka Hārdens speciāli centies pieņemties svarā un nespēlēt labi, lai nosistu sev vērtību un komanda varētu ātrāk viņu aizmainīt. Spēles komentētājs par to pat iesmēja.


Lai gan uz papīra Bruklinas "Nets" izskatās pēc dinastija, bet komandas sniegumu parādīs, tas kā spēlētāji spēs adoptēties viens otra spēlei. Hārdens kopā ar Durantu jau ir aizvadījis divas spēles Bruklinas "Nets" sastāvā un abās no tām iegūstot uzvaras.

Tikmēr Kairijs Ērvings atgriezies komandas rindās un medijiem paskaidrojis savas prombūtnes iemeslus. ''Esmu priecīgs būt atpakaļ. Mums ir labs sastāvs, bet es runāšu ar savu spēli un darbiem, kā to biju plānojis. Man bija nepieciešama pauze. Personiski un ģimenē bija notikumi, kas lika izšķirties par šo soli,'' situāciju komentēja Ērvings.

https://twitter.com/i/status/1351609462977683463


Tāpat talantīgais saspēles vadītājs atvainojās Bruklinas ''Nets'' faniem: ''Uzsāku šeit spēlēt kā fanātiķis. Kopš bērnības esmu vēlējies šeit būt. Vienmēr kā mērķi uzstādīju Bruklinai atvest čempiontitulu, kā arī vienotību un vienlīdzību sabiedrībā, kas ir lielākas lietas par basketbolu. Atvainojos mūsu līdzjutējiem, taču saprotu viņu vilšanos manā rīcībā.''


Sagaidāms, ka Kairijs Ērvings laukumā ''Nets'' formā dosies naktī uz ceturtdienu, kad komanda aizvadīs maču pret Klīvlendas ''Cavaliers''. Galvenais jautājums ir, vai šīs trīs superzvaigznes spēs atrast kopīgu valodu uz basketbola laukuma un spēs cīnīties par titulu.

https://www.espn.com/nba/story/_/id...