• Ernests Voļskis

Kāpēc Ukraina un Koreja spēlēs Pasaules kausa U20 finālā?

Kā tas nākas, ka Ukrainas futbola izlase un Korejas futbola izlase spēlēs Pasaules kausa U20 finālā? Atbilde ļoti vienkārša, abām izlasēm ir ļoti augsta jauniešu sistēma ar spožu nākotni!
Kā Ukraina mēroja ceļu uz finālu?

Ukrainas jaunie futbolisti savu ceļu uz Pasaules kausa finālturnīru uzsāka pirms gada, spēlējot Eiropas čempionātā U19 vecuma grupā - izcīnot pirmo vietu grupā, atstājot aiz sevis grupā tādas futbola lielvalstis, kā Angliju un Franciju.

U19 čempionātā, pēc grupu spēlēm, divas labākās komandas iekļuva pusfinālā, kur Ukrainai pretī stājās Portugāle un tika piedzīvots sāpīgs zaudējums 0:5, bet tas nozīmēja, ka Ukrainas jaunie futbolisti ir izcīnījuši dalītu trešo/ceturto vietu, kura ļāva kvalificēties Pasaules kausam futbolā U20 vecuma grupā.

No 24 komandām, Ukraina izlozē atradās trešajā grozā, kā vienīgā Eiropas valsts. Ukraina tika izlozēta vienā grupā ar sekojošām izlasēm: ASV, Nigēriju un Kataru. Izspēlējot vienu grupas apli, Ukrainas izlase izcīnīja divas uzvaras - pār ASV 2:1 un Kataru 1:0, kā arī spēlēja neizšķirti pret Nigēriju 1:1, tas ļāva ierindoties grupā pirmajā vietā ar 7 punktiem un Ukraina varēja gatavoties 1/8 spēlei pret Panamas izlasi.

1/8 fināla spēlē pret Panamu tika izcīnīta pārliecinoša uzvara 4:1, kas ļāva doties tālāk uz 1/4, kur pretī stājās jau nopietnāks pretinieks Kolumbijas izlase, kas savā grupā ierindojās otrajā vietā. Ātri gūti vārti spēles sākumā, ļāva Ukrainai izcīnīt uzvaru pret Kolumbiju ar rezultātu 1:0.

Pusfinālā Ukrainu sagaidīja izteikti turnīra favorīti Itālijas futbolisti, kuri, visa turnīra garumā, bija spēlējuši ļoti pārliecinoši, spēli aktīvāk sāka Itālijas izlase, dominējot pirmajā puslaikā, bet ar to nepietika lai iesistu vārtus. 65.minūtē ukraiņi guva pirmos vārtus, izvirzoties vadībā šajā spēlē, un tie arī bija vienīgie vārti, kas ļāva Ukrainai svinēt panākumu un pirmoreiz vēsturē iekļūt Pasaules kausa U20 finālā.


Kā Koreja mēroja ceļu uz finālu?

Koreja, līdzīgi kā Ukraina, kvalificējās Pasaules kausam caur Āzijas čempionātu U19 vecuma grupā, pērnā gada novembrī finālā piekāpjoties Saūda Arābijas komandai, kas ļāva kvalificēties uz pasaules kausu kopā ar Kataras, Japānas un turnīra uzvarētāju Saūda Arābijas izlasi.

Pasaules kausa izlozē, Korejas izlase bija ievietota otrajā grozā un tika izlozēta spēlēšanai F grupā, ar tādām izlasēm kā Argentīnas, Portugāles un Dienvidāfrikas. Korejas izlase izcīnīja divas uzvaras pār Dienvidāfriku 1:0 un Argentīnu izšķirošajā spēlē 2:1, bet pret Portugāli tika piedzīvots zaudējums 0:1. Minētie divi panākumi ļāva Korejai, ar 6 punktiem tabulā, ierindoties dalītā pirmajā vietā ar Argentīnas izlasi.

Izslēgšanas kārtā, Koreju 1/8 sagaidīja cita Āzijas vienība Japānas valstsvienība, kura tika pieveikta tikai 84.minūtē, gūstot korejieši vārtus izcīnīja uzvaru 1:0, kas ļāva kvalificēties 1/4, kur Koreja ļoti aizraujošā spēlē ar Senegālas izlasi līdz pamatlaika beigām nospēlēja 2:2, papildlaiks jau beidzās 3:3 un 11 metra soda sitienos pārāki bija Korejieši, izcīnot uzvaru un pusfinālu pret Ekvadoras izlasi. Ekvadoras izlase negaidīti 1/4 apspēlēja ASV izlasi 2:1, kas tādējādi ļāva kvalificēties pusfinālam pret Koreju, Koreja šajā spēlē bija pārāka ar rezultātu 1:0 un tas nozīmēja, ka Korejas jaunie futbolisti, tāpat kā Ukrainas futbolisti, pirmo reizi vēsturē savā starpā spēlēs Pasaules Kausa finālā!


Par gaidāmo finālu.

Kā jau augstāk minēju, Ukraina un Koreja pirmo reizi vēsturē spēlēs Pasaules kausa U20 finālā, sestdien 15.jūnija vakarā plkst. 19:00 Lodzas stadionā Polijā, abas izlases laukumā dosies uz cīņu.

Interesanti, ka pirms pasaules kausa, abas izlases tikās pārbaudes spēlē, 21.marta vakarā, kur Ukraina izcīnīja minimālu uzvaru 1:0, tā arī bija abu komandu pirmā savstarpējā tikšanās reize, tas vien nozīmē, ka abām izlasēm šo sestdien paredzēts otrs randiņš.

Rezultatīvākais Ukrainas rindās ar 4 gūtiem vārtiem ir Daņila Sikans no “FC Mariupol’’’vienības, pa 3 vārtiem ir Sergejam Buļetsam un Denisam Popovam. Rezultatīvākais Korejas rindās ir Cho Young-Wook un Oh Se-Hun, abiem futbolistiem pa diviem vārtiem turnīrā.

Piektdien paredzēta spēle arī par trešo vietu, savā starpā tiekoties pusfināla zaudētājām Itālijas un Ekvadoras izlasēm. Spēles sākums:21:30.

Abas spēles būs iespēja vērot arī LTV7 tiešraidē.