• Kārlis Grundmanis

Kā Oilers jau ir iznīcinājuši Puljujarvi karjeru


Foto: NHL.com

2016. gada NHL draftā Jese Puljujarvi tika ar augsto 4. numuru, bet kopš tā brīža viņa karjera nav izvērtusies tik spoža, cik cetēts - savainojumi, pielāgošanās NHL hokejam un absolūts kompetences trūkums no Edmontonas ''Oilers'' treneru štāba un komandas vadības puses.


Pirms NHL draftā 2016. gadā Puljujarvi tika prognozēts kā 3. izvēle aiz superzvaigznēm Ostona Metjūza un Patrika Laines, taču Kolumbusas ''Blue Jackets'' izdarīja pārsteidzošu izvēli - Pjēru Liku Dibuā - un, šķietami, izdarīja pareizo izvēli.


Pirmajā sezonā aiz okeāna Puljujarvi nonāca AHL klubā Beikersfīldas ''Condors'', kas ir ''Oilers'' komandas fārmklubs, kur viņš izcēlās ar visai nesliktu statistiku - 28 punktiem 39 spēlēs, nopelnot izsaukumus uz NHL. Esot lielajā komandā, Puljujarvi nespēlēja pirmo vijoli, taču sakrāja 8 punktus 28 spēlēs - visai respektabla statistika 19 gadus vecam uzbrucējam. Tajā pašā gadā Puljujarvi spēlēja arī Pasaules Čempionātā, kur 8 spēlēs savāca 0 punktus.


2017./2018. sezonu Puljujarvi pārsvarā aizvadīja ''Oilers'' sastāvā. Daudz viņš nespēlēja, netika pie spēles laika vairākumā, reizēm pat tika marinēts uz soliņa, nevis nosūtīts uz fārmklubu spēļu prakses iegūšanai. Tas izrādījās briesmīgs solis, jo tas ne tikai nedeva Puljujarvi spēļu praksi lai uzlabotu savas hokeja spējas, bet arī sagrāva viņa pašapziņu.


Sezonu vēlāk Puljujarvi pat iesāka 2. maiņā, taču ''Oilers'' komanda turpināja buksēt. Tā rezultātā cieta arī Puljujarvi, kurš atkal tika marinēts uz soliņa vai iespēlēts 4. maiņā. Viņu pat nosūtīja uz fārmklubu par ko spēlētājs apvainojās, arī komanda nebija apmierināta ar Puljujarvi attīstību.


Ir redzams, ka Puljujarvi palicis vēl ir nedaudz potenciāla, taču ''Oilers'' komanda ir atņēmusi viņam iespēamo superzvaigznes titulu, marinējot viņu uz soliņa, nedodot viņam pat spēlēt AHL fārmklubā.


Nesen parādījās baumas par to, ka Puljujarvi līgumu ar ''Oilers'' neparakstīs un, ka viņš ir pieprasījis maiņu, citādi draudot sezonu pavadīt Eiropā. Teikšu kā ir, gads Somijā vai Šveicē nenāktu par sliktu Puljujarvi pašapziņai un viņš beidzot varētu spēlēt hokeju. Viņa attīstībai, es ceru, ka Puljujarvi nonāks komandā ar labu jauno spēlētāju attīstības vēsturi un spējīgu treneru štābu, kas varētu palīdzēt Puljujarvi sasniegt vismaz daļu no kādreizējā potenciāla.