• Valters Spirģis

Jauns modes kliedziens NHL - caurumainas nūjas

Naktī uz piektdienu spēli pret Bufalo "Sabres" aizvadīja pašreizējā čempionvienība Sentluisas "Blues". Sentluisa mājās izcīnīja uzvaru ar rezultātu 5:1, taču šoreiz stāsts ir par kaut ko citu.

"Blues" uzbrucējs Breidens Šens. Foto: bleedinblue.com

Hokeja ekipējuma ražotājs "Bauer" ir izveidojis jauna modeļa hokeja nūjas. Par tām nekas daudz nav zināms, neskaitot to, ka nūjas lāpstiņā ir caurums. Kopumā šādas nūjas ir izveidotas astoņiem NHL spēlētājiem.


Foto: bardown.com

Breidens Šens ir pirmais hokejists, kurš šo modeli ir izmēģinājis NHL spēlē. Šens notestēja nūju rīta treniņā, pirmsspēles iesildīšanās laikā un arī uzsāka maču pret "Sabres", taču spēles gaitā nomainīja to uz savu ierasto nūju, kas palīdzēja tikt pie piespēles vairākumā un kopumā spēlē uzvarēt 58% iemetienu. Attēlā ir redzams, ka Šens ir nūju notinis tā, ka daļa no cauruma ir aizsegta. Viss cauruma koncepts ir tāds, ka tam vajadzētu mazināt gaisa pretestību metiena laikā, lai spēlētājiem padotos spēcīgāki un ātrāki metieni. Pieļauju, ka daļēja cauruma aizlāpīšana tam varētu traucēt vairāk nekā netīt nūju nemaz. Iespējams, tieši tapēc Šens nepabeidza spēli ar caurumu nūjā un devās atpakaļ pie pārbaudītām vērtībām.


Iespējams, ka Šens vēl atgriezīsies pie jaunās nūjas. Pie tādām lietām kā nūjas, hokejistiem parasti ir jāpierod. Šis "Bauer" piedāvātais risinājums noteikti krasi atšķiras no tā, ko hokejisti lieto ikdienā, tapēc tas prasa laiku. Domājams, ka arī citi hokejisti drīzumā vismaz izmēģinās jaunos modeļus. Jau agrāk "Bauer" bija izveidojusi nūjas ar caurumiem, taču toreiz caurumi bija nūjas kātā, nevis lāpstiņā. Cik zināms, šādas nūjas šodien NHL neviens neizmanto, redzēsim, kā būs ar caurumoto lāpstiņu modeli.


https://www.bardown.com/brayden-schenn-used-a-new-stick-with-a-hole-in-the-blade-thursday-night-1.1425444