• Ernests Voļskis

Jakupovs tiek aizmainīts uz Habarovskas “Amur”

2012.gada Nacionālās hokeja līgas pirmā drafta numurs Nails Jakpupovs nepaliks Podoļskas ‘’Vitjaz” komandā, pārceļoties uz Krievijas austrumiem un pievienojoties Habarovskas “Amur” komandai. Jakupovam šosezon bija plānota vieta Podoļskas “Vitjaz” komandā, bet pēc domstarpībām ar vadību, tā atbrīvojās no hokejista.

Nails Jakupovs. Foto: https://www.championat.com


Jakpupovs pats nāk no Ņižņekamskas, kur arī sācis savas hokejista gaitas. 2010.gada Jakupovs pārcēlās uz Ziemeļameriku, pievienojoties Ontārio hokeja līgai. Divus gadus vēlāk viņu Nacionālās hokeja līgas draftā izvēlējās pirmajā kārtā ar pirmo numuru Edmontonas “Oilers” vienība.

Jakpupovs “Oilers” vienībā nospēlēja vien četras sezonas, tālāk nokļūstot Sentluisas “Blues” komandā. Sentluisa nebija īstā vieta Jakupova karjerā, pēc nospēlētas vienas sezonas tur, Jakupovs nonāca Kolorado “Avalanche” sastāvā. Pēdējās divās viņa karjeras sezonās viņš iekrāja virs 20 punktiem tik. Nākamā vieta kur viņš nokļuva bija Kontinentālā hokeja līga.

Pēdējās divas sezonas Jakupovs aizvadīja vienā no Kontinentālās hokeja līgas labākajām komandām Sanktpēterburgas “SKA”. Vēl pirmajā sezonā Sanktpēterburgā Jakupovs bija izteikts TOP6 spēlētājs komandā, tad pagājušā sezonā rezultatīvais sniegums un pati spēle kritās.

Lai komanda varētu iekļauties zem algu griestiem, tad maija sākumā Jakupovs tika aizmainīts uz Podoļskas “Vitjaz” komandu. Jaunā komanda cerēja, ka izdosies vienoties ar Jakupovu par līgumu ar citiem nosacījumiem, nevēloties viņam maksāt pašreizējo algu. Jakupovam ir spēkā līgums uz vēl divām sezonām, katrā saņemot 880 tūkstošus eiro.

“Vitjaz” komandai neizdevās vienoties ar Jakupovu, tāpēc tā izšķīrās atbrīvoties no hokejista aizmainot to uz Habarovskas “Amur” komandu, pretī saņemot naudas kompensāciju.