• Ernests Voļskis

Jūlija klusumā pēc vētras, Latvijas futbola izlase pakāpjas pa trīs vietām FIFA rangā. Kā?

Šķiet, ka vēl pēdējās sāpīgās spēles Latvijas futbola nacionālā izlase aizvadīja pagājušajā nedēļā, bet patiesībā jau pagājis mēnesis. 0:3 pret Izraēlu, 0:5 pret Slovēniju - tādi ir pagaidām mūsu izlases pēdējo spēļu rezultāti. Pirms dažām dienām tika publicēts FIFA jaunākais izlašu rangs. Neticami, bet Latvijas futbola izlase tagad ir 134. vietā, protams smieklīga vieta, bet neticamā veidā šajā mēnesī pilnīgā drūzmu klusumā, esam pakāpušies pa trīs vietām. Jautājums, kā tas strādā?

Glavenais treneris Stojanovičs izbrīnīts. foto: Lff.lv


Atgādinājums par Jūnija sāpi Latvijas futbolā

Jūnijā Latvijas futbola izlase Rīgā aizvadīja divas spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijā. Pie mums viesojās Izraēlas un Slovēnijas valstsvienības. Pirmā spēle 7. jūnijā, pretī tobrīd FIFA rangā 84. vietā esošā Izraēlas izlase. Sāpīgi, bet spēle beidzās 0:3 pretinieku labā. Pēc šīs spēles mūsu galvenais treneris Stojanovičs atzina, ka ja viņam būtu iespēja, viņš spēlē nomainītu vismaz piecus spēlētājus un, ka komandā nav izteikta līdera. Pauda tādus komentārus izlasei, ka vairāk jākustas laukumā, jo pārāk daudz stāvam uz vietas. Šie vārdi iespējams nomierināja Latvijas fanus, pēc blāvās spēles pret Izraēlu un gatavoja jaunai spēlei pret Slovēņiem. Diemžēl sanāca vēl sāpīgāk, Latvija Slovēnija 0:5, gluži kā zaudēt automātisku spēli. Mūsu izlase atkal paklupa, šoreiz pret pašu trenera dzimto vietu - Slovēniju. Šis jau kļuva sāpīgi mūsu pašam trenerim! Stojanovičš jau lika klāt faktus un informāciju par savu dzimto valsti, ka viņa dzimtajā Slovēnijā futbolisti pēc tādas sakāves nevarētu rādīties ielās. Treneris tiešām veltīja sāpīgus vārdus mūsu futbola izlasei pēc šīs spēles, bet kā godīgs vīrs uzņēmās vainu arī uz saviem pleciem. Jūnija sākums Latvijas futbola izlasē sākās kā ātri zaudētas divas kaujas šajā Eiropas karā. Zaudējām četras vietas rangā FIFA, kas nozīmēja 137. vieta sāpīgajā jūnijā.


Klusums pēc Jūnija vētras

Pagājis ir mēnesis pilnīgā klusumā un pēkšņi FIFA ir publiskojusi jaunāko rangu, kur Latvijas izlase ir pakāpusies pa trīs vietām, apsteidzot tādas izlases kā Tanzāniju, Nikaragvu un Burundi. Jautājums, ko šīs izlases tādu sadarījušas pa mēnesi, ka Latvijas izlase ir tām tagad priekšā.


Tanzānijas izlase

Tanzānijas izlase spēja kvalificēties Āfrikas turnīram Africa cup of nations. Vienā grupā ar tādām izlasēm kā Senegāla, Kenija un Alžīrija. Laika posmā no 23. jūnija līdz 1. jūlijam, Tanzānijas izlase zaudēja visas 3 spēles, paliekot pēdējā vietā grupā. Tādējādi Tanzānijas izlase FIFA rangā zaudēja 6 pozīcijas un noslīdēja no 131.vietas uz 137.vietu, kur iepriekš atradās Latvijas izlase.


Nikaragvas izlase

Nikaragvas izlase starptautiskajā Ziemeļamerikas turnīrā Gold cup atradās vienā grupā ar Bermudu, Haiti un Kostariku. Gluži kā Tanzānijas izlasei, Nikaragvas izlase bija spiesta piekāpties visās trīs spēlēs, ar vārtu bilanci 0:8 un palikt pēdējā vietā grupā. Šie trīs zaudējumi grupā Nikaragvai lika zaudēt 8 pozīcijas FIFA rangā un pakāpties uz 137. vietu.


Burundi izlase

Burundi izlasei, laikam vissāpīgāk salīdzinot ar šīm divām izlasēm, saskaitot Nikaragvas un Tanzānijas izlases kopīgi zaudētās vietas rangā, mēs iegūstam Burundi izlases skaitli, kas ir 14. Burundi izlase pirms Āfrikas turnīra Africa cup of nations, aizvadīja divas pārbaudes spēles. Pirmajā spēlē 1:1 neizšķirts pret Alžīriju, otrajā piedzīvots zaudējums Tunisijai 1:2. Pieminētajā Africa Cup of nations turnīrā Burundi bija vienā grupā ar Nigēriju, Madagaskaru un Gvineju. Burundi izlase zaudēja tāpat kā Tanzānija visas trīs spēles un palika pēdējā vietā grupā. Pēc šīm spēlēm Burundi atrodas 148. vietā.


Gaidāmās spēles Latvijas izlasei

Ne vienmēr pēc zaudējumiem un klusībā neko nedarot, mums būs iespēja pakāpties rangā. Mūsu izlasei priekšā nākamās spēles tikai septembrī. Mūsējie turpinās Euro 2020 kvalifikāciju ar spēlēm pret Austriju un Ziemeļmaķedoniju, kurai izbraukumā piekāpāmies 1:3. Ja šāds rangs mums deva iespēju pakāpties, tas nozīmē, ka tur augšā mūsējiem tiek rādīta zīme, ka jāsaņemas un jāpārstāv sava izlase godam!