• Valters Spirģis

Izsalkušie Sabres ar mērķi pabeigt iesākto

Šķiet, ka Bufalo "Sabres" komandai pēc pagājušās sezonas varētu būt palikusi tāda kā līdz galam neizdarīta darba sajūta. Komanda novembra beigās visiem par pārsteigumu atradās pirmajā vietā NHL, uzkāpa uz tādas nelielas 10 uzvarētu spēļu sērijas un, kad hokeja pasaule sāka prognozēt, cik tālu komanda varētu aizspēlēties izslēgšanas spēlēs, kaut kas nogāja greizi un playoffi izpalika pavisam.


2019. gadā "Sabres" uzvarēja 2 spēles pēc kārtas tikai vienreiz, sezonas otrā pusē lielai daļai spēlētāju kritās rezultativitāte. Iespējams, komanda pārāk ātri noticēja, ka ir izdevies atgriezt izslēgšanas spēļu hokeju pilsētā un viss pulveris jau bija izšauts. Kā klubs izskatās šobrīd? Kas darīts lietas labā, lai neatkārtotos pagājušās sezonas scenārijs?

"Sabres" kapteinis Džeks Aikels. Foto: buffalonews.com

Pienesums uzbrukuma otrā plānā.

Pirms pagājušās sezonas uzbrukuma līnija izskatījās pietiekami kvalitatīva un dziļa, taču vairāki spēlētāji punktu ziņā neattaisnoja uz viņiem liktās cerības. Bez pirmās maiņas, komandai nebija neviena 20 vārtu vai 40 punktu guvēja. Piemēram, Konors Šīrijs spēlējot bez Sidnija Krosbija blakus laikam tomēr nav tas pats spēlētājs, kas Pitsburgā, bet Keisijs Mitlsteds vismaz šosezon vēl nebija gatavs otrā centra lomai.


Lai uzlabotu otrā plāna uzbrukumu, Bufalo uz diviem gadiem ir panākusi vienošanos ar zviedru Markusu Johansonu, kurš aizvadīja ļoti kvalitatīvu sezonas otro pusi, kad pēc maiņas nonāca Bostonā, kuras sastāvā aizcīnījās līdz Stenlija kausa finālam.


Komanda aizvadītajā sezonā bija viena no sliktākajām iemetienu punktā un šeit noteikti ir skaidrs, ka komandai trūkst centrs, kurš var uzvarēt iemetienus. Tāds kā Raiens Orailijs, kurš pirms gada tika iemainīts pret vairākiem otrā plāna spēlētājiem, kuri nedeva gaidīto rezultātu. Diemžēl, arī Zemgus Girgensons šajā elementā palīdzēt nevar, līdz šim ne reizi viņam nav izdevies vienas sezonas laikā sasniegt 46% iemetienu punktā.


Zilā līnija.

Arī izmaiņas aizsardzības līnijā jau labu laiku bija nepieciešamas, lai komanda spētu konkurēt par vietu izslēgšanas spēlēs. Pirms gada "Sabres" tika pie jauno spēlētāju drafta pirmās izvēles, ar kuru tika nodraftēts daudzsološais divvirzienu aizsargs Rasmuss Dalīns. Tas noteikti bija solis pareizajā virzienā, taču ar to nebija pietiekami, lai varētu teikt, ka tagad viss ir labi.


Lai arī "Sabres" ir viena no vadošajām komandām līgā izdarīto metienu ziņā (galvenokārt, pateicoties Skineram un Aikelam), otrā laukuma pusē izdarītos metienus nāktos nedaudz samazināt - 1003 bloķēti metieni ir zemākais rādītājs līgā šosezon un kaut kas bija jādara lietas labā.


Komandai ir izdevies veikt iespaidīgus uzlabojumus, sezonas gaitā Bufalo piesaistīja bijušo "Ducks" aizsargu Brendonu Montūru. Anaheimai sezona izvērtās pagalam neveiksmīga un tika veiktas vairākas pārmaiņas, aizmainīti spēlētāji. Montūram būtu jāpalīdz nostiprināt "Sabres" aizsardzību un viņš nebaidās mesties ripas ceļā, bloķējot vidēji vairāk kā vienu metienu spēlē.


Šajā starpsezonā "Sabres" ir izdevies maiņas darījumos piesaistīt vēl 2 solīdus aizsargus. Kolins Millers pagājušo sezonu aizvadīja Vegasā, taču tur nevarēja palikt, jo Vegasai bija nepieciešams atbrīvoties no kādām saistībām, lai līdz sezonas sākumam komanda nebūtu virs algu griestiem. Kā arī, Čikāgas "Blackhawks" pirms dažām dienām veica diezgan neizprotamu maiņu, aizmainot vienu no komandas solīdākajiem aizsargu prospektiem, somu Henri Jokiharju pret uzbrucēju Aleksu Nīlanderu. Jokiharju jau ir paspējis uzspēlēt NHL un ir parādījis sevi pietiekami labi, lai radītu neizpratni, kādēļ Čikāga piekrita no viņa atbrīvoties.


Varbūt šis būs "tas" gads?

Pēdējos gados "Sabres" katru sezonas sākumu izskatās arvien cerīgāka un liekas, ka beidzot izslēgšanas spēles atgriezīsies Bufalo. Taču, kā nav, tā nav. Nu jau pagājusi teju dekāde, kopš pēdejoreiz redzējām "Sabres" playoffos. Jāatzīst, ka pie pāris nosacījumiem, komanda tik tiešām varētu šosezon aizvadīt playoff komandas cienīgu sezonu un beidzot izdarīt to, ko komandas fani jau sen gaidījuši. Šķiet, ka komandai joprojām trūkst dziļuma uzbrukumā un varētu būt nelielas šaubas par to, vai vārtsargu tandēms Hatons-Ulmarks spēs stāvēt vārtos cienīgi visas sezonas garumā, taču zinām, ka šajā līgā viss ir iespējams, tapēc varbūt nevajadzētu priekšlaicīgi norakstīt "Sabres" komandu, kurai viss vēl tikai priekšā.