• Ernests Voļskis

Itālijas kausa finālā cīnīsies “Juventus” un “Napoli"

Nu jau arī Itālijā ir atsācies lielais futbols. Mazliet atšķirīgāk kā citās lielajās valstīs gan, jo vietējā čempionāta vietā tika aizvadītas spēles Kausa izcīņas pusfinālos. Turnīrs atsākās ar atbildes spēlēm pusfinālā sērijā. Pēc šīm pusfināla spēlēm nedēļas nogalē bija skaidrs, ka finālā cīnīsies Turīnas “Juventus” un Neapoles “Napoli”.


Turīnas “Juventus” pret Milānas “AC Milan”

Pirmā spēle Itālijas kausa pusfināla starp šīm vienībām tika aizvadīta 13. februārī, kas noslēdzās ar rezultātu 1:1. Līdz otrajai spēlei bija jāgaida veseli četri mēneši. Aizvakar Turīnā tika aizvadīta šī atbildes spēle, mājiniekiem pietika ar neizšķirtu, lai spertu soli uz finālu, jo proti mājinieku priekšrocība.

Jau spēles 16. minūtē Turīnas “Juventus” komandas līderim Krištianu Ronaldo bija iespēja atklāt rezultātu tiekot pie 11 metru soda sitienu, to gan viņš nerealizēja. Minūti vēlāk “AC Milan” komanda pasniedza vēl vienu dāvanu Turīnas komandai, jo horvātu uzbrucējs Ante Rebičš tika pie sarkanās kartītes, kas nozīmēja palikšanu mazākumā.

Otrajā puslaikā bija manāms mājinieku spiediens uz Milānas vārtiem, bet fantastiski vārtos darbojās Milānas vārtsargs Džanluidži Donnarumma. Bet tas nedeva neko Milānas komandai, jo tā netika pie reālām iespējām gūt vārtus, kas lika spēlei noslēgties 0:0. Mājinieku priekšrocības iespaidā Turīnas komanda iekļuva finālā.


Neapoles “Napoli” pret Milānas “Inter”

Te jau vienkāršāk bija noteikt uzvarētāju finālam, jo pirmā pusfināla spēle 12. februārī noslēdzās ar rezultātu 1:0 par labu “Napoli” komandai. Atšķirībā no iepriekš minētās spēles, te bija vārtu guvumi, un diezgan laicīgi tie tika gūti.

Jau spēles otrajā minūtē dānis Ēriksens atklāja mača rezultātu ar diezgan kuriozu vārtu guvumu no stūra sitiena. Turpinājumā Milānas komandai nācās saņemt divas dzeltenās kartiņas, bet Neapoles komanda savu iespēju sagaidīja puslaika izskaņā. Saņemot labu piespēli no vārtsarga itāļu uzbrucējs Insigne aizskrēja labā pretuzbrukumā, atrodot otrajā malā Drīsu Mertenu, kurš netraucēti gūstot vārtus panāca 1:1.

Otrajā spēles puslaikā bija manāms, ka “Inter” komanda atdeva visus spēkus, lai iekļūtu finālā, kopumā puslaikā izpildot piecus sitienus pa Neapoles vārtiem. Šie vieni skaistie vārti no stūra sitiena gan nedeva Milānas komandai augļus, un nācās piekāpties “Napoli” komandai divu spēļu summā 1:2.


Itālijas kausa fināls starp Turīnas “Juventus” un Neapoles “Napoli” tiks aizvadīts 17. jūnijā, Neapolē, “San Paolo” stadionā. “Juventus” komanda Itālijas kausā ir triumfējusi 13 reizes, kamēr “Napoli” komanda tikai piecas.