• Ernests Voļskis

Itālija pret Turciju. Lai sākas Eiropas čempionāts futbolā

Šodien Romā sāksies viens no karstākajiem Vasaras sporta notikumiem Eiropas čempionāts futbolā (EURO 2020). Šovakar atklāšanas spēlē, A. Grupā tiksies Itālijas un Turcijas izlases. Kopumā Eiropas čempionātā piedalīsies 24c izlases, savukārt pats čempionāts norisināsies 12 valstīs un 12 pilsētās. Šovakar pirmā spēle starp Itāliju un Turciju plkst. 22:00, tiešraidē TV6.

Foto: UEFA.com


Itālijas un Turcijas izlases savā starpā ir tikušās septiņas reizes, no kurām viena reize ir bijusi tieši Eiropas čempionātā. 2000.gada Eiropas čempionātā Itālijas un Turcijas izlases bija vienā grupā. Spēle noslēdzās ar Itālijas izlases uzvaru 2:1, uzvaras vārtus Itālijas sastāvā gūstot Inzagī. Kopumā septiņās savstarpējās spēlēs Itālijas izlase tikusi pie četrām uzvarām, bet trīs reizes izlases spēlējušas neizšķirti.


Itālijas izlase pirms Eiropas čempionāta aizvadīja divas pārbaudes spēles, kur abās tika pie uzvarām. Itālija pārspēja Sanmarīno izlasi ar rezultātu 7:0, kā arī Čehijas izlasi 4:0. Turcijas izlase pirms finālturnīra aizvadīja trīs pārbaudes spēles, tiekot pie divām uzvarām un viena neizšķirta. Turcijas izlase pārspēja Azerbaidžānas un Moldovas izlases, savukārt pret Gvineju spēlēja neizšķirti.


Lielākā zvaigzne, ko varētu izcelt Turcijas izlases sastāvā ir Zeke Celiks, kurš šosezon Francijas līgas klubā “Lille” aizvadīja 27 spēles, tiekot pie trīs vārtiem. Lille šosezon kļuva par Francijas čempioniem. Par Celiku uz nākamo sezonu ir interese no Anglijas Premjerlīgas klubiem, ieskaitot tādus grandus kā Mančestras “City”, Londonas “Arsenal” un Toterhamas “Hotspur”. Uzbrukumā Turcijas izlasei spēlē Buraks Ilmazs, kurš ar 29 vārtiem ir otrs labākais vārtu guvējs Turcijas izlasē aiz leģendāra Hakana Šukura, kuram ir 51 vārtu guvums Turcijas izlasē.


Itālijas izlasē var izcelt Čīro Immobili, kurš pagājušajā sezonā atzīmējās ar 36 vārtu guvumiem Itālijas A sērijā, Romas “Lazio” sastāvā. Šo vārtu skaits bija jauns Itālijas A sērijas rekords, tādējādi Immobile tika pie Eiropas zelta kurpes apbalvojuma. Immobile Itālijas izlases sastāvā aizvadījis 45 spēles, tiekot pie 12 vārtu guvumiem.


Vēl bez šīm izlasēm A. Grupā spēlēs Šveices un Velsas izlases, kuras savā starpā tiksies jau rīt plkst. 16:00. Spēles sākums šovakar starp Itālijas un Turcijas izlasēm plkst. 22:00, tiešraidē kanālā TV6.