• Gustavs Rolands Ražinskis

Intervija ar daudzsološo Latvijas futbola izlases vārtsargu Stūriņu

Updated: Mar 20, 2021

Diemžēl Latvijas izlasei futbolā (vismaz pēdējos gados) vairs neiet tik labi, cik mēdza. Jāsaka, ka zaudējums Gibraltāram bija viszemākais punkts, manuprāt. Neskatoties uz to, ir arī labā puse - mums ir spoži jaunie talanti! Daniels Ontužāns, Kristers Tobers, Roberts Uldriķis un... Raivo Stūriņš! ''Sporta Galds'' blogam bija iespēja būt pirmajiem, kuri intervē topošo Latvijas vīriešu izlases vārtsargu Raivo Stūriņu!

Foto no personīgā arhīva

Attēlā: Latvijas U-15 izlase, vārtsargs - R.Stūriņš

Raivo Stūriņš:

U-13 līdz U-15 vecumos stāvējis vārtos Vidzemes izlasē. Kopumā bija septiņi reģionālo izlašu turnīri, no katra turnīra izvēlējās vienpadsmit spēlētājus simboliskajai izlasei, kopumā vispār bija trīs vārtsargi (kopā četras reizes tika izvēlēti vārtsargi, no kurām divas bija Raivo). Vasarās bija talantu skates, kurās atlasīja Latvijas 40 labākos spēlētājos, no kuriem tikai četri bija vārtsargi - Raivo bija viens no tiem. Bija Eiropas tūre, uz kuru viņu nepaņēma, jo treneris pateica, ka no ‘’FK Ogres’’ komandas uz izlasi neviens netiek. Neskatoties uz to, ka viņš bija vienīgais vārtsargs, kuru divas reizes izsauca uz talantu skati, Raivo netika izsaukts uz izlasi tikai tāpēc, ka spēlēja Ogres komandā.


Pirmo reizi vietu izlasē viņš ieguva U-15 vecuma kategorijā, taču tai laikā jau bija baumas par to, ka viņš pāries uz ‘’Riga FC’’. Lūk, tieši šo baumu dēļ viņš tika izsaukts uz izlasi.

2019.gadā piedalījās ‘’Riga Cup’’, kur demonstrēja ļoti labu sniegumu, kā rezultātā tika paņemts uz Latvijas Rietumu izlasi. Šai turnīrā komanda ieguva 7.vietu 32 komandu konkurencē. Pēc šī turnīra Ogres komandas treneris saņēma zvanu no tā laika vēl ‘’Skonto’’ (tagad ‘’Riga FC’’) komandas trenera, ar ziņu, ka vēloties Stūriņu Rīgas komandā, taču pats Raivo atteicās, jo nebija dižu simpātiju pret šo Rīgas klubu.

Foto no personīgā arhīva

Attēlā: 2019.gada ''Riga Cup'' Latvijas Rietumu izlase, Raivo - #12

2019.gada vasarā (augusta beigās), Raivo saņēma zvanu no ‘’Skonto’’ (Riga FC) trenera, kurš vēlējās, lai viņš dotos ar Rīgas komandu uz turnīru Liepājā. Zvanu saņēma dienu pirms turnīra, taču tas neatturēja dot Raivo dot piekrišanu šai trenera vēlmei. Neskatoties uz zaudēto pirmo spēli, visās pārējās spēles tika izcīnītas sausās uzvaras. Finālā satikās ar to pašu komandu, kurai tika piedzīvots zaudējums, taču finālā pārspēja šo komandu 4:0. Raivo ieguva turnīra labākā vārtsarga titulu. Pēc šī turnīra viņš pievienojās ‘’Riga FC’’ vienībai.

U-17 izlasē tika pasaukts 1. un 3. Kārtā (2.kārtā tika saukti tie, kuriem nebija dota iespēja 1.kārtā). ‘’Riga Cup ‘’turnīrā nebija daudz komandu, taču tas nesamazināja konkurenci, jo visas spēles tāpat bija ļoti saspringtas. ‘’Riga Cup’’ turnīrā piedalījās tādas komandas kā ‘’Derby County’’, ‘’Brighton’’ ’’Zenit’’ un pat ‘’Manchester City’’. Uzvarot visas iepriekšējās spēles, ‘’Riga FC’’ pusfinālā guva bezvārtu neizšķirtu pret Krievijas ‘’Zenit’’ komandu, taču uzvarēja norvēģus, kā rezultātā pretī nāca ‘’Brighton’’ komanda. Tas nozīmēja, ka spēlē pret šo angļu klubu noskaidrosies, vai ‘’Riga FC’’ būs izcīnījuši pirmo, vai tomēr trešo vietu. Pēdējā minūtē gūstot vārtos, rīdzinieki ieguva pirmo vietu un Raivo saņēma turnīra labākā vārtsarga titulu, jo neielaida ne vienus vārtus visa turnīra laikā.


Video no personīgā arhīva

Video: Raivo Stūriņš darbībā

Kā sāki nodarboties ar futbolu?

''Ar sportu sāku nodarboties caur karatē, bet futbola karjeru uzsāku tikai tāpēc, ka televizorā redzēju multfilmu, kur galvenais varonis bija vārtsargs, tāpēc, aizejot trenēties, zināju, ka pats arī būšu vārtsargs. Taču treneris mani vārtos neielika vis, bet gan aizsardzībā. Jāsaka, ka aizsarga karjera nebija pārāk ilga, jo pēc pusgada tiku ielikts vārtos.''

Kāds ir tavs spilgtākais karjeras moments?

''Spilgtākais karjeras moments (pagaidām) ir, kad tiku pirmo reizi izsaukts uz izlasi, lai dotos turnīrā uz Īriju. Kad tiku izlaists laukumā, bija jūtams uztraukums un spiediens, bet kurš gan justos citādi, pirmo reizi pārstāvot savu valsti.'' Teicami aizvadīto debiju Raivo uzskata par spilgtāko mirkli savas karjeras laikā.

Taču viņš piebilst, ka ‘’Riga FC’’ turnīrs arī bija ļoti nozīmīgs: ''Finālspēlei bija palikušas 10 minūtes līdz beigām. Mana komanda nerealizēja 11.metru soda sitienu, kam uzreiz sekoja pretuzbrukums uz maniem vārtiem. Šķietami jau drošo vārtu guvumu, es tomēr apstādināju.'' Četras minūtes pirms spēles beigām ‘’Riga FC’’ guva uzvaras vārtus. Šis bija viņam pirmais lielais turnīrs, ko noteikti nevar aizmirst. Raivo bija pateicīgs par atbalstu katram, kurš ticēja viņa spēkiem, ik īpaši sava bijušā kluba – ‘’FK Ogre’’ – trenerim, kurš arī bija ieradies viņu atbalstīt.

Ieteikums nākotnes vārtsargiem:

''Nesāc spēlēt klubā, kur nav cita vārtsarga, jo nav sāncensības, kā rezultātā tu nevari kļūt labāks. Ja ir konkurence, ir lielāka degsme sevi pilnveidot.''

Ieteikums jaunajiem futbolistiem:

''Nostabilizējies komandā tā, lai ir spēļu prakse, jo tu vari trenēties, cik gribi, bet spēļu praksi nekas nepārspēj! Galvenais meklē sev izaicinājumu! Ja esi labrocis, attīsti labo kāju, bet neaizmirsti piestrādāt pie kreisās, jo nekad nevari zināt, kad tas noderēs. Vienmēr uzlabo sevi! ''


Paldies, Raivo, par Interviju! Lai panākumi Tevi pavada ik uz stūra!