• Ernests Voļskis

Igaunijas U19 izlases talants spēlēs "FBK Valmiera"

Viens no labākajiem jaunajiem igauņu florbolistiem Artūrs Okružko gaidāmo sezonu aizvadīs Elvi florbola līgas komandā “FBK Valmiera”. Visu savu iepriekšējo florbola karjeru Okružs pavadījis Igaunijas vienībā “EMU SK”. Par gaidāmo sezonu Valmierā izteicās arī pats Okružko.

Artūrs Okružko, Igaunijas U19 izlases sastāvā. Foto: https://www.instagram.com/artur_okruzko/


2001.gadā dzimušais jaunais florbolists Artūrs Okružko visu savu karjeru ir pavadījis Igaunijā. “EMU SK” vienībā, sākot jau ar jauniešu sistēmu. Pagājušajā sezonā Okružko spēlēja “EMU SK” U17 sistēmā, kur kļuva par komandas rezultatīvāko spēlētāju. Okružko izcēlās komandā ar iespaidīgu statistiku 10 spēlēs gūstot 61 punktu (38+23). Okružko aizvadīja arī iespaidīgu sezonu vīriešu komandā Igaunijas virslīgā Meistriliiga, izceļoties ar 28 punktiem (15+13) 12 spēlēs. Okružko pagājušajā sezonā ar “EMU SK” vienību izslēgšanas spēlēs aizcīnījās līdz spēlei par trešo vietu Igaunijas virslīgā, kur arī triumfēja pret “Jogeva SK Tahe” vienību.


Pērnā gada septembrī Okružko aizvadīja lielisku Pasaules čempionāta U19 kvalifikācijas turnīru Maskavā, Krievijā ar Igaunijas U19 izlasi. Okružko 5 spēlēs izcēlās ar 11 punktiem (6+5), tādējādi kļūstot par rezultatīvāko spēlētāju komandā un piekto visā turnīrā kopumā.


Pirms divām sezonām (2017/2018) Okružko spēlēja Elvi florbola līgā “EMU SK” komandā. Tādējādi šī līga Okružko nemaz nebūs sveša. Okružko tobrīd bija 16 gadi. viņš bija jaunākais spēlētājs “EMU SK” komandā pirms divām sezonām. Aizvadītajās 16 spēlēs, Okružko izcēlās ar 13 punktiem (8+5), kļūstot par 6. rezultatīvāko spēlētāju komandā.


Par gaidāmo sezonu Valmierā Okružko mums sniedza savu viedokli: “Domāju, ka spēlēšana Valmierā man dos labu pieredzi florbolā. Man jau patīk treniņu atmosfēra šeit, Valmierā, domāju, ka gaidāmā sezona būs jautra.” Tā gaidāmo sezonu komentēja Okružko. Esmu daudz dzirdējis par Elvi florbola līgu un Valmieras komandu. Abas organizācijas ir diezgan labi organizētas. Lielāko daļu spēļu Elvi florbola līgā esmu vērojis Youtube tiešraidēs. Man ļoti patīk tiesneši Latvijā, salīdzinot ar tienešiem Igaunijā, atšķirība ir diezgan liela. Esmu jau vienu sezonu spēlējis šajā līgā ar Igaunijas “EMU SK” komandu.” Izteicās Okružko.


Jau iepriekš ziņojām, ka “FBK Valmiera” komandā gaidāmajā sezonā spēlēs Krievijas izlases kapteinis Pāvels Semjonovs, tādējādi gaidāmajā sezonā Valmieru pārstāvēs divi leģionāri.