• Ernests Voļskis

Igaunija uzvarot Latviju ceturto reizi triumfē Baltijas kausā

Šodien Baltijas kausa izšķirošajā spēlē starp Latvijas un Igaunijas izlasēm pie uzvaras tika Igaunijas izlase, kas ar rezultātu 2:1 pārspēja Latviju. Igaunijas izlase abus vārtus guva pirmajā puslaikā, savukārt Latvijas izlasei vienīgos vārtus spēles galotnē guva Dāvis Ikaunieks. Igaunijas izlase Igauņiem tas bija ceturtais triumfs Baltijas kausā, savukārt Latvijai 13. sudrabs.

Foto: https://www.jalgpall.ee


Pirmajā puslaikā jau no pirmajām minūtēm Igaunijas izlase metās Latvijas aizsardzības zonā izdarot vairākus sitienus. 5.minūtē Igaunijas izlase realizēja savu mērķi, kad precīzs bija Matiass Kaits. Igaunijas izlase pēc vārtu guvuma metās vēl uz Latvijas izlases vārtiem, bet precīzs vārtos bija Latvijas izlases vārtos bija Roberts Ozols. Pirmā puslaika 40.minūtē Igaunijas izlase dubultoja pārsvaru, kad otro reizi šajā spēlē precīzs bija Matiass Kaits. Pirmais puslaiks noslēdzās ar Igaunijas izlases vadību 2:0.


Otrā puslaika sākumā abas izlases veicas izmaiņas sastāvos. Latvijas izlasei laukumā uz otro puslaiku laukumā nāca Raimonds Krollis un Krišs Kārkliņš. Šajā puslaiks pārsvars piederēja Latvijas izlasei, gan bumbas kontrolē, gan sitieniem Igaunijas vārtu virzienā. Vārtus gan Latvijas izlasei izdevās gūt tikai spēles 84.minūtē, kad precīzs soda sitienā bija Dāvis Ikaunieks. Spēle noslēdzās ar Igaunijas uzvaru 2:1 šajā spēlē un visā Baltijas kausā.


Igaunijas izlase ceturto reizi triumfēja Baltijas kausā, savukārt Latvijas izlasei tas bija 13. sudrabs Baltijas kausos. Igaunijas izlase nebija uzvarējusi Baltijas kausā kopš 1938.gada. Latvijas izlase bija Baltijas kausa čempione pēdējos četros kausos, bet šodien nācās lauzt šo uzvaras gājienu.


Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā 1.septembrī pret Gibraltāra izlasi. Igaunijas izlase arī nākamo spēli aizvadīs Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā septembra sākumā pret Beļģijas izlasi.