• Ernests Voļskis

Ieskats sporta vēsturē #7

“Ieskats sporta vēsturē” - jauna sporta rubrika mūsu blogā, kur dalāmies

ar dažādiem pasaules sporta notikumiem, kas ir notikuši tieši šīs nedēļas datumos. Sestajā sērijā ielūkosimies sporta vēstures notikumos no 11. līdz 17. maijam. Ideja pavisam vienkārša – notikumi hronoloģiskā secībā.


1893.gads – Riteņbraucējs un slavenā “Tour de France” dibinātājs Henrijs Desangrāžs uzstāda pirmo riteņbraukšanas rekordu. Viņa ātrums bija 35.32 kilometri vienā stundā.

1953.gads – Slavenais bokseris Rokijs Marsiāno izcīna savu pirmo titulu smagajā svarā, pirmajā raundā nokautējot bijušo Pasaules čempionu smagajā svarā Džersiju Džo.

1970.gads – Beisbola spēlētājs Ērnijs Benkss uzstāda beisbola rekordu, veicot savu 500 “home run”.

1985.gads – Maikls Džordans 16. maija vakarā tiek atzīts par sezonas labāko jauno spēlētāju. “Rookie of the year”.

1991.gads – Tobrīd esošais ASV prezidents Džordžs Bušs uzaicina Anglijas karalieni Elizabeti II 15.maija vakarā uz beisbola spēli starp Baltimoras “Oriels” un Oklendas “Athletics”.

2002.gads – Par Pasaules gada sportistu tiek atzīts F1 braucējs Mihaels Šūmahers, par gada pasaules sportisti tiek atzīta tenisiste Dženifera Kapriati, bet par gada pasaules labāko komandu tiek atzīta Austrālijas kriketa izlase.

2005.gads – Par gada Pasaules labāko sportistu tiek atzīts tenisists Rodžers Federers, par Pasaules labāko gada sportisti tiek atzīta vieglatlēte Kellija Holmsa, bet par pasaules labāko gada komandu tiek atzīta Grieķijas futbola izlase.

2016.gads – Brazīlijas sērfotājs Gabriels Medina kļūst par pirmo vēsturē, kurš sērfošanas sacensību laikā pielietojis populāru triku “backflip”. Triks viņam izdevās.

Pasaules čempioni Hokejā.

1997.gads – Par Pasaules čempioniem hokejā kļūst Kanādas izlase, kas trīs spēļu sērijā pārspēj Zviedrijas izlasi ar rezultātu 2:1 sērijā. Trešo vietu izcīna Čehijas izlase.

1998.gads – Par Pasaules čempioniem hokejā kļūst Zviedrijas izlase, kas divu spēļu summā pārspēj Somijas izlasi. Rezultāts divās spēlēs bija vien 1:0. Trešo vietu čempionātā izcīna Čehijas izlase.

1999.gads – Par Pasaules čempioniem hokejā kļūst Čehijas izlase, kas pārspēj Somijas izlasi otrās spēles papildlaikā. Trešo vietu izcīna Zviedrijas izlase.

2000.gads – Beidzot jauns formāts čempionātos. Uzvarētājs tiks noteikts vienā spēlē. Tas izdodas Čehijas izlasei, kas pārspēj Slovākijas izlasi ar rezultātu 5:3. Trešā vieta Somijas izlasei.

2001.gads – Par trīskārtējiem Pasaules čempioniem hokejā kļūst Čehijas hokejisti. Šoreiz pārspēta Somijas izlase finālā ar rezultātu 3:2. Trešā vieta Zviedrijas izlasei.

2002.gads – Pirmo reizi par Pasaules čempioniem hokejā kļūst Slovākijas izlase, kas finālā pārspēj Krievijas izlasi ar rezultātu 4:3. Trešā vieta zviedriem otro gadu pēc kārtas.

2003.gads – Pēc pieciem gadiem par čempioniem atkal kļūst Kanādas izlase. Šoreiz finālā pārspēta Zviedrijas izlase 3:2. Trešā vieta Slovākijas izlasei.

2005.gads – Par Pasaules čempioniem pēc divu gadu pauzes atkal tiek kronēta Čehijas izlase. Šoreiz pārspēta Kanādas izlase ar rezultātu 3:0. Trešo vietu izcīna Krievijas izlase.

2007.gads – Čempioni Kanādas izlase. Finālā pārspēta Somijas izlase ar rezultātu 4:2. Trešo vietu izcīna Krievijas izlase.

2011.gads – Ar šo čempionātu iezīmējās uz kādu laiku graujošie fināli. Zviedrijas izlase kapitulēja Somijas izlasei ar rezultātu 1:6.

2015.gads – Šis līdz šim ir bijis pēdējais graujošais fināls Pasaules čempionātos. Togad kanādieši pārbrauca pāri Krievijas sarkanajai mašīnai 6:1. Sidnijam Krosbijam šis bija īpašs čempiona tituls, jo līdz ar to viņam bija čempiona tituls Nacionālajā hokeja līgā, Olimpiskajās spēlēs un arī Pasaules čempionātā.