• Ernests Voļskis

Ieskats sporta vēsturē #5

“Ieskats sporta vēsturē” - jauna sporta rubrika mūsu blogā, kur dalāmies

ar dažādiem pasaules sporta notikumiem, kas ir notikuši tieši šīs nedēļas datumos. Piektajā sērijā ielūkosimies sporta vēstures notikumos no 27. aprīļa līdz 3. maijam. Ideja pavisam vienkārša – notikumi hronoloģiskā secībā.

1956.gads – Neuzveicamais Pasaules čempions boksā smagsvara kategorijā Rokijs Marčiāno paziņo par karjeras beigām.

1976.gads – Boksa leģenda Muhameds Ali 30.aprīļa vakarā pārspēja Džimiju Jongu 12 raundā, cīņā par smagā svara boksa titulu.

1987.gads – Ņujorkas “Islanders” zvaigzne Maiks Bosijs noslēdz hokejista karjeru. Bosijs Nacionālajā hokeja līgā aizvadīja 752 spēles, tiekot pie 1126 punktiem.

1990.gads – PSRS hokeja izlase izcīna savu pēdējo Pasaules čempionāta titulu izšķirošajās spēlēs pārspējot Čehiju, Kanādu un Zviedriju. Par čempionāta labāko vārtsargu tiek atzīts Artūrs Irbe.

1994.gads – Trīskārtējais F1 čempions Airtons Senna no Brazīlijas iet bojā avārijā ar ātrumu 309km/h. Tobrīd viņš bija līderis Sanmarīno “Grand Prix” posmā.

2003.gads – Tenisists Andrē Agasi kļūst par vecāko 1.vietas īpašnieku ATP rankingā. Agasi tobrīd bija 33 gadi un 13 dienas.

2010.gads – Kazaņas “AkBars” kļūst par divkārtējiem Gagarina kausa ieguvējiem. Fināla sērijā kazaņieši pārspēj Oļega Znaroka vadīto Balašikas “MVD”, sērijā ar rezultātu 4:3.

2014.gads – Magņitigorskas “Metalurg” kļūst pirmo reizi par Gagarina kausa čempioniem. “Metalurg” vienība pārspēja Prāgas “Ļev” komandu sērijā 4:3. Šī līdz šim ir vienīgā fināla sērija Gagarina kausa vēsturē, kad ir piedalījusies komanda ne no Krievijas.

2015.gads – Bokseris Floids Meiverzers pārspēj Meniju Pakjao 12 raundā pēc punktiem. Cīņa bija īpaša, jo tā uzstādīja jaunus finansiālus rekordus priekš boksa cīņas.

2019.gads – Lionels Mesi 2.maija vakarā gūst savus 600 vārtus “FC Barcelona” kreklā, ļaujot ar diviem vārtu guvumiem kaldināt “Barcelona” komandas uzvaru (3:0) Čempionu līgas 1/2 spēlē pret “FC Liverpool”.