• Ernests Voļskis

Ieskats hokeja pavasaros #7.maijs

Klāt ir beidzot maijs – mīļākais mēnesis Latvijas hokeja faniem. Šogad tikai tas būs citādāks, jo lielais hokejs nebūs. Jau noteikti esi manījis mūsu blogā rubriku “Ieskats sporta vēsturē”. Vēlos pavēstīt, ka šī būs līdzīga rubrika, kas parādīsies blogā katru dienu. Princips pavisam vienkāršs – Latvijas hokeja izlases spēles Pasaules čempionāta elitē, konkrētajā maija datumā.


Kopumā 7. maijā Latvijas hokeja izlase Pasaules čempionātos ir aizvadījusi deviņas spēles, tiekot pie četrām uzvarām un viena neizšķirta.


2000.gads – Pēc leģendārās spēles pret Krievijas izlasi, mūsējiem čempionāta turpinājumā pretī stājās ASV. Brīnumus vārtos turpināja darīt Artūrs Irbe. 1. perioda beigās mūsējos vadībā izvirzīja Rodrigo Laviņš. Spēles pašās beigās ASV izdodas izraut neizšķirtu, tieši tad, kad Irbem uz kakla ir uzķēries Panteļējevs. Spēle noslēdzas 1:1.

2001.gads – Spēlē par palikšanu elitē mūsējiem jāizvada pret Norvēģiem. Mūsējiem jāiemet pa vienu ripu vairāk nekā norvēģiem, lai paliktu Elitē. Pa vārtiem Ābolam, Semjonovam un Žoltokam, kas deva uzvaru spēlē 3:0 un vietas saglabāšanu Elitē.

2005.gads – Čempionāta otrajā kārtā mūsējie sāk ar spēli pret Ukrainas izlasi. Artūram Irbem sausā spēle. Tambijevs sāka, Skrastiņš turpināja, bet punktu spēlei pielika Semjonovs. Skaista uzvara 3:0.

2006.gads – Pēc skaista neizšķirta mājas čempionātā ar čehiem, turpinājumā mūsējiem pretī nāca Somijas izlase. Sāpīgs zaudējums 0:5.

2007.gads – Mūsējiem jāspēlē par vietas saglabāšanu elitē. Pēdējā grupas spēlēs pretī Norvēģijas izlase. Abām izlasēm šī spēle neko nemainīja, jo bija jau vieta nodrošināta uz nākamo čempionātu. Spēle gan izvērtās veiksmīgāka Norvēģijas izlasei, kas apspēlējās Latvijas izlasi ar rezultātu 7:4.

2011.gads – Pēc sāpīgā zaudējuma Slovēnijas izlasei par vietas saglabāšanu elitē, mūsējiem pretī nāca Baltkrievijas izlase. Mūsējie saņēmās un izcīnīja skaistu uzvaru 6:3. Pa diviem vārtiem Georgijam Pujacam un Mārtiņam Cipulim šajā spēlē.

2013.gads – Spēle pēc kuras daudziem Latvijas līdzjutējiem bija doma galvā: “tagad viss, esam izkrituši”. Mūsējie piedzīvoja zaudējumu pēc ranga, grupas vājākajai komandai Austrijas izlasei ar rezultātu 3:6. Turpinājums sekos..

2016.gads – Otro skaisto spēli pēc kārtas aizvadīja mūsējie šajā čempionātā. Sliktais tikai bija tas, ka zaudējām abas spēles. Šoreiz pretī stājās Čehijas izlase. Mūsējie pat prata izvirzīties vadībā atrodoties zaudētājos 0:2. Sākumā Roberts Bukarts, pēc tam Girgensons, bet divas ar pus minūtes līdz spēles beigām Miķelis Rēdlihs izvirzīja mūsējos vadībā. Diemžēl minūti līdz spēles beigām čehi izlīdzināja rezultātu un beigās vēl izcīnīja uzvaru pēcspēles metienos ar 4:3.

2017.gads – Mūsējiem izdevās uzvarēt otro spēli pēc kārtas čempionātā. Pretī stājās Slovākijas izlase. Jānis Sprukts pirmajā periodā iemeta taurenīti slovāku vārtos. Otrajā periodā Zemgus Girgensons dubultoja pārsvaru. Slovāki trešajā periodā pamanījās iebakstīt vienus vārtus Merzļikina cietoksnī, bet minūti vēlāk Andris Džeriņš pielika punktu spēlei. Skaista uzvara 3:1.