• Ernests Voļskis

Ieskaties pēdējo gadu Elvi florbola līgas finālos

Pēdējās dienas arī mums “Pie sporta galda” komandai ir bijušas nomokoši garlaicīgi, bet mums jāatceras, ka to mēs nevaram pieļaut mūsu lasītājos un skatītājos. Jau pēdējās dienas esam dalījušies ar savām mīļākajām sporta filmām, mūsu hokeja eksperts Salavecis izveidojis video par situāciju Latvijas un pasaules sportā. Arī es gribu padalīties ar pēdējo gadu florbola fināliem Latvijā, ko ir tiešām vērts noskatīties.

Ulbrokas un Valmieras fināla derbijs 2018.gadā. Foto: Floorball.lv
Lielvārde pret “Mogo-RTU/Rockets” (2016.gada Elvi florbola līgas fināls)

2016.gadā Elvi florbola līgas fināls starp Lielvārdes un Rīgas florbola komandām. Man pašam personīgi šis fināls ir īpašs, jo tas bija mans pirmais florbola fināls ko vēroju! Uzvaru šajā spēlē izcīnīja Lielvārdes komanda ar rezultātu 7:3. Uzvarētāju rindās fantastisku spēli aizvadīja Mikus Valpēters, kurš atzīmējās ar pieciem rezultativitātes punktiem.

video: floorballtvlvTriobet/Ulbroka pret Lielvārde/Fatpipe (2017.gada Elvi florbola līgas fināls)

2017.gadā par čempioniem Elvi florbola līgā kļuva “Triobet/Ulbroka” komanda, finālā cienīgā mačā pārspējot “Lielvārde/Fans” komandu ar rezultātu 7:4. Pēc pirmajiem diviem periodiem rezultāts vēl bija neizšķirts, toties trešajā periodā Ulbrokas komanda parādīja raksturu un izcīnīja uzvaru. Uzvarētāju rindās ar hat-trick izcēlās Kaspars Šķēls.

Video: floorballtvlv
“Betsafe/Ulbroka” pret “FBK Valmiera” (2018.gada Elvi florbola līgas fināls)

Otro sezonu pēc kārtas par uzvarētājiem Elvi florbola līgā izdevās kļūt Ulbrokas komandai, šoreiz pārspējot “FBK Valmiera” komandu ar rezultātu 7:6 papildlaikā. Neviens pirms izslēgšanas spēlēm negaidīja, ka Valmieras komandai izdosies nokļūt tik tālu. Iemesls bija negaidītā un aizraujošā 1/4 playoff sērija starp Lielvārdes komandu un Pārgaujas komandu, kas noslēdzās par labu Pārgaujas komandai, sērijas septītajā spēlē. Tālāk tieši “FBK Valmiera” cīnījās ar “SK Pārgauja” komandu, kuru izdevās pārspēt sērijā ar rezultātu 4:2. Fināla uzvaras vārti Kārļa Bulāna izpildījumā.

Video: floorballtvlv
“Irlava/Avant” pret “IMPAR/Limbaži” (2019.gada 1.līgas fināls)

Pirms noteikti pēdējo gadu aizraujošākā fināla, vēlējos vēl padalīties ar pagājušās sezonas 1.līgas finālu, kur savā starpā tikās “Irlava/Avant” un “IMPAR/Limabaži” komandas. Abas komandas gāja ar mērķi noteiktu – ELVI florbola līga uz nākamo sezonu. Divas vienības, kas savās konferencēs kļuva par uzvarētājiem. Pārvarētas playoff barjeras un palikusi viena izšķiroša cīņa. Kārtīga cīņa līdz pēcspēles metieniem, kur pārāki beigās bija “Irlava/Avant” florbolisti ar rezultātu 7:6. Trīs mēnešus vēlāk nāca paziņojums no “Irlava/Avant” komandas, ka tā gaidāmo sezonu aizvadīs ELVI florbola līgā.

Video: tiešraide JUMS
Betsafe Oxdog Ulbroka pret Lielvārde/Fatpipe (2019.gada Elvi florbola līgas fināls)

Pagājušās sezonas Elvi florbola līgas fināls noteikti bijis viens no pēdējo gadu aizraujošākajiem. Ja vēl trešā perioda sākumā Ulbrokas komanda guva vārtus un atradās vadībā ar 3:1, tad turpinājums viņiem sagriezās kājām gaisā, Lielvārdes komandai 12.minūšu laikā gūstot piecus bezatbildes vārtus, kas ļāva Lielvārdes florbolistiem triumfēt pēc divu sezonu pārtraukuma Elvi florbola līgā. Beigu rezultāts šajā spēlē 6:4.

Video: floorballtvlv

Kurš florbola fināls jums licies pats aizraujošākais pēdējos gados?