• Ernests Voļskis

Hokeja pavasaru vēsture #6.maijs

Klāt ir beidzot maijs – mīļākais mēnesis Latvijas hokeja faniem. Šogad tikai tas būs citādāks, jo lielais hokejs nebūs. Jau noteikti esi manījis mūsu blogā rubriku “Ieskats sporta vēsturē”. Vēlos pavēstīt, ka šī būs līdzīga rubrika, kas parādīsies blogā katru dienu. Princips pavisam vienkāršs – Latvijas hokeja izlases spēles Pasaules čempionāta elitē, konkrētajā maija datumā.


Kopumā 6. Maijā Latvijas hokeja izlase Pasaules čempionātos ir aizvadījusi 11 spēles, tiekot pie 8 panākumiem. Tas ir daudz!

1997.gads – Laikam jāsaka, ka šī ir graujošākā uzvara Latvijas hokeja vēsturē. Latvijas izlase pārbrauc pāri Vācijas izlasei ar rezultātu 8:0. Vācijas izlase tika pataisīta par apsmieklu.

1998.gads – Čempionātu vēlāk Latvijas izlase izcīna vēl vienu graujošu uzvaru. Šoreiz sagrauta Kazahstānas izlase ar rezultātu 7:2. Tomēr šī uzvara neko nedeva mūsējiem, jo tikai tāpēc, ka Kazahstana kā vienīgā Āzijas komanda nevarēja izlidot no Elites, tādējādi pēdējo vietu grupā dodot Latvijas izlasei.

2003.gads – Trešo reizi Latvijai izdodas uzvarēt 6. maijā, šoreiz uzvara pār Dānijas izlasi ar rezultātu 4:2. Divi vārti Aleksandra Kerča izpildījumā.

2007.gads – Par palikšanu Elitē Latvijai otrā spēle jāizvada ar Austrijas izlasi. Nekas neliecināja, ka austriešiem šī spēle būtu pa spēkam. Latvijas izlase izcīna uzvaru ar rezultātu 5:1.

2008.gads – Pēc divām sausajām neveiksmēm pret Ziemeļamerikas lielvalstīm Kanādu un ASV, Latvijas izlase parāda uz ko ir spējīga. Tagad sausā uzvara mūsējiem – 3:0 pret slovēņiem, kas ļauj nodrošināt otro kārtu.

2009.gads – Latvijas hokeja izlase piedzīvo pirmo zaudējumu 6.maijā spēlējot Pasaules čempionāta elitē. Jāsaka atzīstams zaudējums, jo pretī mūsējiem 1/4 fināla spēlē stājās Kanādas izlase. Beigu rezultāts 2:4.

2012.gads – Čempionāta otrajā spēlē Latvijas izlase pārsteidz Vācijas izlasi, kas tika uzskatīta par vienu no grupas favorītiem. Miks Indrašis ar Miķeli Rēdlihu sāka, bet punktu spēlei pielika Aleksejs Širokovs. Latvijas izlasei pirmā uzvara čempionātā 3:2 pret Vāciju.

2015.gads – Pēc trīs neveiksmēm Latvijas izlase izcīna pirmo uzvaru čempionātā. Papildlaikā uzvarēti sīvākie konkurenti Šveices izlase ar rezultātu 2:1. Uzvaras vārti Kaspara Daugaviņa izpildījumā.

2016.gads – Latvijas izlasei pirmajā čempionāta dienā spēle. Pretī mūsējiem stājas Zviedrijas izlase. Pirmā spēle Elvim Merzļikinam Pasaules čempionātos. Zviedri ātri atklāj spēles rezultātu. Līdz neizšķirtam bija jāpagaida. Trešā perioda vidū Kristaps Sotnieks panāk 1:1. Klāt papildlaiks. Guntis Galviņš muļķīgi kļūdas iesākot pretuzbrukumu, kas noved pie tā, ka pret Elvi izslido divi uzbrucēji un atnesot uzvaru savai komandai – 2:1. Latvijas izlase čempionātu iesāk ar vienu punktu.

2017.gads – Latvijas izlase skaisti iesāk čempionātu. Sausā uzvara Elvim Merzļikinam pret Dānijas izlasi 3:0. Divi vārti Mika Indraša kontā.

2018.gads – Čempionāta otrajā spēlē pēc skaistas uzvaras pār Norvēģijas izlasi, mūsējie piedzīvo kaunpilnu zaudējumu Somijas izlasei 1:8. Jāatzīst čempionāta turpinājums bija pozitīvs mūsējiem!