• Ernests Voļskis

Hokeja pavasaru vēsture #20.maijs

Klāt ir beidzot maijs – mīļākais mēnesis Latvijas hokeja faniem. Šogad tikai tas būs citādāks, jo lielais hokejs nebūs. Jau noteikti esi manījis mūsu blogā rubriku “Ieskats sporta vēsturē”. Vēlos pavēstīt, ka šī būs līdzīga rubrika, kas parādīsies blogā katru dienu. Princips pavisam vienkāršs – Latvijas hokeja izlases spēles Pasaules čempionāta elitē, konkrētajā maija datumā.Kopumā 20. Maijā Latvijas hokeja izlase Pasaules čempionātos ir aizvadījusi divas spēles.

2014.gads – Lai spēlētu 1/4 jāuzvar Šveices izlase. Iepriekšējā vakarā negodīgā spēle pret Baltkrieviju. Mūsējie sāka neveiksmīgi. Pēc pirmā perioda 0:2, bet otrā perioda sākumā jau 0:3. Mūsējie saņēmās spēles turpinājumā. Sākumā diezgan kuriozi vārti Koba Jasa izpildījumā – 1:3. Pēdējā perioda pašās beigās Zemgus Girgensons panāca 2:3. Interesanti, ka tiesnesis šo golu devās skatīties, bet paldies dievam ieskaitīja. Tas gan neko nemainīja zaudējums 2:3. Šveice vēl pašās pēdējās sekundēs neiemeta ripu tukšos mūsu vārtos. Sāpīgs čempionāts noslēgts 11. vietā.


2019.gads – Viena no čempionāta skaistākajām spēlēm. Pretiniekos tā brīža čempioni Zviedrijas izlase. Pirmais periods veiksmīgāks zviedriem – 1:0. Otrajā periodā mūsējie atspēlējas, precīzs Roberts Bukarts. Pēc dažām minūtēm zviedri atkal izvirzās vadībā 2:1. Trešais periods bija visskaistākais visa čempionāta garumā. Divu minūšu laikā mūsējie iemet divus vārtus izvirzoties vadībā. Pēc dažām minūtēm jau zviedri iemet divus vārtus nepilnas minūtes laikā – 3:4. Mūsējiem trīs ar pus minūtes līdz perioda beigām izdodas panākt neizšķirtu. Robertam Bukartam trīs vārti spēlē. Jāatgādina, ka mūsējiem bija obligāti šī spēle jāuzvar pamatlaikā, lai cerētu uz 1/4. Pusotru minūti līdz spēles beigām mūsējie ņem vārtsargu ārā un spēlē ar sešiem laukuma spēlētājiem, tikai lai vienīgi cīnītos par uzvar pamatlaikā. Zviedri iemet tukšos vārtos un uzvar spēli 5:4, bet tik cēlu spēli no mūsu puses nekad nebija redzēta. Noteikti čempionāta skaistākā spēle!