• Ernests Voļskis

Hokeja pavasaru vēsture #19.maijs

Klāt ir beidzot maijs – mīļākais mēnesis Latvijas hokeja faniem. Šogad tikai tas būs citādāks, jo lielais hokejs nebūs. Jau noteikti esi manījis mūsu blogā rubriku “Ieskats sporta vēsturē”. Vēlos pavēstīt, ka šī būs līdzīga rubrika, kas parādīsies blogā katru dienu. Princips pavisam vienkāršs – Latvijas hokeja izlases spēles Pasaules čempionāta elitē, konkrētajā maija datumā.


Kopumā 19. Maijā Latvijas hokeja izlase Pasaules čempionātos ir aizvadījusi tikai vienu spēli.

2014.gads – Var teikt mūsējiem čempionāta svarīgākā spēle par iekļūšanu 1/4. Kā tā beidzās? Domāju, ka katrs Latvijas hokeja līdzjutējs atceras šo spēli. Sāksim. Pretiniekos mājiniece Baltkrievija. Arī viņiem šī spēle ir svarīga par iekļūšanu 1/4. Pirmais periods pa galam neveiksmīgs mūsējiem. 33.sekundēs ielaisti divi vārti. Pirmais periods noslēdzas 0:2. Otrā perioda vidū mūsējie atgūst vienus vārtus – 1:2.


Un nu klāt izšķirošais periods, periods, kas daudziem Latvijas iedzīvotājiem nogalināja nervu sistēmu. Tas notika 37.sekundes pirms pamatlaika beigām. Kaspars Daugaviņš pēc Miķeļa Rēdliha piespēles guva skaistus vārtus, un likās jau, ka esam to izdarījuši. Bet, bet tagad Latvijā bēdīgi zināmais čehu tiesnesis Antoņins Jerbāžeks lēma citādāk. Viņš neieskaitīja Daugaviņa vārtu guvumu, uzskatot, ka Gints Meija esot patraucējis Baltkrievijas izlases vārtsargu, atrodoties tā laukumā. Pēc šī notikuma, pat netika skatīts atkārtojums video, bēdīgais čehs rīkojās zibenīgi neieskaitot vārtus. Rezultāts nemainījās.


Beigās vēl Baltkrievi iemeta trešo ripu un uzvarēja spēli 3:1. Mūsējiem vēl pēdējā cerība par 1/4, nākamajā dienā jāuzvar Šveices izlase.