• Ernests Voļskis

Hokeja pavasaru vēsture #17.maijs

Klāt ir beidzot maijs – mīļākais mēnesis Latvijas hokeja faniem. Šogad tikai tas būs citādāks, jo lielais hokejs nebūs. Jau noteikti esi manījis mūsu blogā rubriku “Ieskats sporta vēsturē”. Vēlos pavēstīt, ka šī būs līdzīga rubrika, kas parādīsies blogā katru dienu. Princips pavisam vienkāršs – Latvijas hokeja izlases spēles Pasaules čempionāta elitē, konkrētajā maija datumā.


Kopumā 17. Maijā Latvijas hokeja izlase Pasaules čempionātos ir aizvadījusi četras spēles.

2010.gads – Čempionāta pēdējā spēlē jātiekas ar Čehijas izlasi. Uzvaras gadījumā mūsējiem garantēts 1/4. Pirmais periods pus līdzvērtīgs, bet jau otrajā dominance čehu pusē. Mūsējie arī iemet pirmos vārtus šajā spēlē, tas notiek trešā perioda vidū, precīzs Metiens Sergejam Pečuram. Pēdējie vārti čehu labā. Zaudējums ar 1:3. Diemžēl vienīgais video, kas bija atrodams no šīs spēles.


2014.gads – Pēc uzvaras pret ASV pretī nāk Krievijas izlase. Mūsējie sāk pirmie. Miks Indrašis gūst skaistus vārtus izvirzot Latviju vadībā 1:0. Turpinājums gan krieviem veiksmīgāks. Pirmais čempionāts pie Krievijas izlases stūres Oļegam Znarokam. Zaudējums 1:4. Lai cerētu uz 1/4 jāuzvar Baltkrievija vai Šveice.


2016.gads – Čempionāta pēdējā spēlē pretī stājas Norvēģijas izlase. Mūsējiem nav ko zaudēt, vieta elitē ir nodrošināta. Tas arī parāda spēles gaitu, zaudējums 1:3 un 6.vieta grupā. Pēdējais čempionāts līdz šim, ka mūsējie cīnījās par vietas saglabāšanu elitē. Pēdējais čempionāts Kirovam Lipmanim Latvijas izlases krēslā.


2018.gads – Tas beidzot bija noticis. Pēc deviņu čempionātu pauzes mūsējie bija iekļuvuši 1/4. Pretī pašreizējie Pasaules čempioni Zviedrijas izlase. Pirmais periods 0:0. Otrajā periodā abas komandas ar piecu minūšu intervālu apmainās ar vārtu guvumiem – 1:1. Mūsējiem precīzs Teodors Bļugers. Trešais perioda sākums ļoti veiksmīgi izvēršas dzeltenajiem, tiek iemesti divi vārti, un nu jau 1:3. Mūsējie neapstājas, un Rūdolfs Balcers panāk 2:3. Mūsējie cīnās līdz galam, tomēr kaut kas pietrūkst. Skaista spēle. Esam atkal top astoņu komandu konkurencē. Tajā čempionātā zviedri izcīnīja zeltu!Video: https://www.youtube.com/user/icehockey