• Ernests Voļskis

Hokeja pavasaru vēsture #16.maijs

Klāt ir beidzot maijs – mīļākais mēnesis Latvijas hokeja faniem. Šogad tikai tas būs citādāks, jo lielais hokejs nebūs. Jau noteikti esi manījis mūsu blogā rubriku “Ieskats sporta vēsturē”. Vēlos pavēstīt, ka šī būs līdzīga rubrika, kas parādīsies blogā katru dienu. Princips pavisam vienkāršs – Latvijas hokeja izlases spēles Pasaules čempionāta elitē, konkrētajā maija datumā.


Kopumā 16. Maijā Latvijas hokeja izlase Pasaules čempionātos ir aizvadījusi četras spēles, tiekot pie divām uzvarām.

2006.gads– Mājas čempionāta pēdējā spēle tiek noslēgta pret Norvēģijas izlasi. Pēc zaudējumiem ASV un Kanādai bija skaidrs, ka mūsējie labāko astotniekā nav iekļuvuši. Pēdējā spēlē mūsējie paradīja labāku spēli nekā Norvēģija. Uzvara 4:2.

2010.gads – Otrā apļa otrā spēle jāizvada pret Norvēģijas izlasi. Pārliecinoša spēlē mūsējiem un skaista uzvara 5:0!


2017.gads – Čempionāta pēdējā spēle jāizvada pret mājiniece Vācijas izlasi. Spēles iznākums svarīgs abām izlasēm, jo tikai vienai izlasei iespēja iekļūt 1/4. Vārti šajā spēlē tikai tiek gūti spēles vidū. Vācieši izvirzās vadībā 2:0. Perioda beigās Gunārs Skvorcovs atgūst vienus vārtus. Trešajā periodā mūsējie izlīdzina rezultātu un pat izvirzās vadībā perioda beigās, tas izdodas Andrim Džeriņam. Diemžēl vācieši izlīdzina rezultātu pēdējā minūtē – 3:3. Vēl bēdīgāk ir tas, ka pēcspēles metienos veiksmīgāki ir vācieši. Zaudējums 3:4 un izdzēstas iespējas spēlēt 1/4.


2019.gads – Čempionāta ceturtajā spēlē pretī stājas Čehijas izlase. Pirmais periods mūsējiem ļoti veiksmīgs. Ar Indraši un Dārziņa vārtiem esam vadībā 2:0. Otrais periods dubulti pretējs par labu čehiem – 2:4. Trešais periods līdzvērtīgāks, tomēr zaudējums 3:6. Lai cerētu uz 1/4, tad jāuzvar Krievija vai Zviedrija.