• Ernests Voļskis

Hokeja pavasaru vēsture #11.maijs

Klāt ir beidzot maijs – mīļākais mēnesis Latvijas hokeja faniem. Šogad tikai tas būs citādāks, jo lielais hokejs nebūs. Jau noteikti esi manījis mūsu blogā rubriku “Ieskats sporta vēsturē”. Vēlos pavēstīt, ka šī būs līdzīga rubrika, kas parādīsies blogā katru dienu. Princips pavisam vienkāršs – Latvijas hokeja izlases spēles Pasaules čempionāta elitē, konkrētajā maija datumā.Kopumā 11. Maijā Latvijas hokeja izlase Pasaules čempionātos ir aizvadījusi desmit spēles, tiekot pie četrām uzvarām un viena neizšķirta.

1998.gads – Noslēdzošajā spēlē par vietas saglabāšanu elitē mūsējie pārspēj ASV izlasi ar rezultātu 3:2. Mūsējie paliek elitē, bet ASV lido laukā.

1999.gads – Un atkal spēle par vietas saglabāšanu elitē. Šoreiz izšķirošajā spēlē pretī Baltkrievijas izlase. Lai paliktu Elitē, tad mūsējiem baltkrievi bija jāuzvar obligāti! Mūsējiem diemžēl šajā spēlē izdevās gūt tikai vienus vārtus, un tos pašus Aigars Cipruss iemeta spēles izskaņā. Par to bija par maz. Godīgs zaudējums 1:2 un atvadīšanās no A. grupas. Protams uz kādu laiku.

2000.gads – Mūsējiem bija izdevies iekļūt pirmo reizi 1/4. Pretiniekos Čehijas izlase. Pirms spēles IIHF atļāva katrai komandai pieteikt piecus jaunus, svaigus spēlētājus. Diemžēl mūsējiem tādu nebija. Atbrauca tik trenera dēls Herberts Vasiļjevs. Neskatoties uz sastāviem, mūsējie pat vienu brīdi izskatījās labāki par čehiem. Pēc Ņiživija precīza metiena mūsējie pat bija vadībā uz dažām minūtēm. Turpinājumā kļūdās Irbe spēlējot mazākumā, kurš cenšas ripu izmest no zonas, iemet to tieši čehu spēlētājam rokās, kurš netraucēdams izlīdzina rezultātu. Spēlē par savas uzmanības piesaistīšanu izcēlās amerikāņu tiesnesis Skots Hansens, kura veltītie noraidījumi Latvijas izlasei bija neizskaidrojami. Beigās čehi iemet divas ripas un uzvar spēli 3:1.

2006.gads – Laikam viena no drūmākajām spēlēm Latvijas hokeja vēsturē. Mājas čempionāta otrās kārtas pirmajā spēlē mūsējiem jāspēlē pret Kanādas izlasi. Te nav ko iedziļināties – Kurpe uz ledus, Sprukta uzruna skatītājiem un 0:11 zāģis kanādiešiem.

2008.gads – Čempionāta otrās kārtas otrajā spēlē pretī stājas Norvēģijas izlase. Mūsējie aizvada pārliecinošu spēli un izcīna uzvaru ar rezultātu 4:1. Lai cerētu uz 1/4, tad pēdējā spēlē jāuzvar Vācijas izlase.

2013.gads – Pēc veiksmīgās spēles pret Slovākijas izlasi pretī nāk Vācijas izlase. Otrā spēle Kristeram Gudļevkim Latvijas izlasē. Vācijas izlase mūsējiem neļauj pat gūt vārtus, un zaudējums mūsējiem bez ierunām 0:2.

2014.gads – Gadu vēlāk atkal pretī Friči. Vakar vēl mūsējiem vēsturiska spēle pret Somiju. Mūsējie divreiz spēja atspēlēties spēles gaitā, bet trešo reizi diemžēl nesanāca. Zaudējums 2:3.


2016.gads – Vienā no mūsējo aizraujošākajām spēlēm šajā čempionātā bija pret Šveices izlasi. Spēles vidū rezultāts uz tablo 3:0 par labu Šveices izlasei. Dažas minūtes vēlāk viss mainās. Miķelis Rēdlihs ar diviem vārtiem un Ronalds Ķēniņš panāk 3:3 uz tablo. Trešajā periodā komandā vēlreiz izdodas apmainīties ar vārtiem, mūsējiem precīzs Aleksejs Širokovs. Pusotru minūti līdz spēles beigām diemžēl zaudējam vārtus un piedzīvojam zaudējumu 4:5. Ceturtais zaudējums pēc kārtas čempionātā.

2017.gads – Pēc viena no veiksmīgākajiem čempionāta sākumiem Latvijas hokejā nāk arī pirmā neveiksme. Toties atzīstami, zaudējums Zviedrijas izlasei ar rezultātu 0:2 tikai. Lai cerētu uz 1/4 nākamajās cīņās jāuzvar ASV vai mājinieki Vācija.

2019.gads – Esam šajā rakstu sērijā nokļuvuši līdz pagājušajam čempionātam. Mūsējie sāka fantastiski. Austrijas izlase tika apspēlēta ar rezultātu 5:2. Rūdolfam Balceram šajā spēlē četri punkti (1+3).