• Ernests Voļskis

Helsinku “Jokerit” ar Jāni Kalniņu vārtos izcīna uzvaru pēc fantastiskas atspēlēšanās

Latviešu vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētā Helsinku “Jokerit” komanda šodien viesos izcīnīja saspringtu uzvaru pār Nursultana “Barys” ar rezultātu 5:4 papildlaikā. Vēl trešā perioda piektajā minūtē rezultāts liecināja 4:0 par labu Nursultana “Barys” komandai, tomēr trešā perioda nogrieznī “Jokerit” spēja gūt četrus bezatbildes vārtus, izlīdzinot rezultātu, un pēc tam izcīnīt uzvaru papildlaikā. Jānis Kalniņš šajā spēlē atvairīja 24 metienus.

Foto: https://www.jokerit.com


Helsinku “Jokerit” pirms šīs spēles bija piedzīvojusi sāpīgu zaudējumu Kontinentālās Hokeja Līgas tālākajā galā Austrumos Habarovskā. “Jokerit” piekāpās vietējajam “Amur” ar rezultātu 1:4. Tikmēr Nursultana “Barys” komanda bija izcīnījusi trīs uzvaras pēc kārtas pirms šīs spēles, pie tam visas trīs spēles noslēdzās papildlaikā.

Aktīvāk šo spēli iesāka tieši mājinieki, kas arī bija pamanāms spēles pirmajā periodā, lai gan tas noslēdzās 0:0. Otrajā periodā lielāku iniciatīvu paņēma mājinieki, kas arī vainagojās ar diviem vārtu guvumiem. Jāni Kalniņu pārspēja “Barys” audzēkņi Jegors Petuhovs un Arkādijs Seštakovs. Otrajā periodā mājinieki izdarīja divreiz vairāk metienu pa vārtiem nekā “Jokerit” hokejisti. Trešais periods sākās pa galam neveiksmīgi “Jokerit” hokejistiem, jo tika zaudēti divi ātri vārti, kas noveda pie rezultāta 4:0 jau. Ar to viss nebeidzās šajā spēlē, jo “Jokerit” komanda nepilnu 13.minūšu laikā iemeta četrus vārtus un panāca neizšķirtu šajā spēlē. Pie diviem vārtu guvumiem tika dāņu leģionārs Petrs Regins, bet pa reizei atzīmējās aizsargi Tomi Kivisto un Mikko Lehtonens. Uzvaras vārtus papildlaika 2.minūtē guva čehu leģionārs Dāvids Skļeņička.

Jānis Kalniņš atvairīja 24 no 28 metieniem, tā viņam bija astotā spēle šajā sezonā. Šobrīd Kalniņa atvairītais metienu procents ir 92.57%.

Pēc šīs uzvaras Helsinku “Jokerit” komanda ar 21 punktu pakāpās uz 4.vietu Rietumu konferencē, bet Nursultana “Barys” komanda ar 16 punktiem atrodas 8.vietā Austrumos.