• Valters Spirģis

Haoss hokeja štatā

Updated: Jul 18, 2019

Brīžiem ir grūti saprast, ko dara Minesotas ģenerālmenedžeris Pols Fentons un visa "Wild" vadība. Minesota tiek dēvēta par state of hockey jeb hokeja štatu, taču šobrīd komanda un organizācija kopumā neattaisno savu nosaukumu. Kaut kāds hokejs tiek spēlēts, taču komandā viennozīmīgi valda juceklis.

Raiens Suters un Zaks Parizē. Foto: theathletic.com

Pārbūve?

Sezonas gaitā Fentons aizmainīja kreatīvo somu Mikaelu Granlundu, kam bija izveidojusies laba saikne ar Džeisonu Zukeru un Ēriku Stālu. Pretī "Wild" ieguva šveicieti Kevinu Fialu (22). Punktu ziņā maiņa izskatījās izdevīgāka Nešvilai. Fiala ir jaunāks un tobrīd saņēma krietni zemāku atalgojumu nekā Granlunds, taču šobrīd Fialam līgums ir beidzies un droši vien, ka tiks parakstīts jauns, ar lielākiem cipariem, Granlundam viens gads līgumā vēl ir palicis.


Tāpat tika aizmainīts arī centra uzbrucējs Čārlijs Koils, kurš ļoti labi sevi parādīja Bostonas "Bruins" sastāvā. Pretī saņemts Raiens Donato (23), kurš arī neizskatījās slikti savā jaunajā komandā un tika pie solīda spēles laikā, uzspēlējot arī pirmajā maiņā vienādos sastāvos un vairākumā.


Papildus tam, uz Karolīnu pārcēlās Nino Nīderraiters, pretējā virzienā - Viktors Rasks. Tas nedaudz atbrīvoja finansiālos līdzekļus, bet, atkal, punktu ziņā šis treids neizskatās izdevīgs.

Ekrānuzņēmums: https://twitter.com/rhartzy18

Raiens Hārtmans (24) par savu aizmainīšanu uz Minesotu esot uzzinājis caur satelīttelefonu neilgi pēc tam, kad savā twitter kontā paziņojis, ka dodas nelielā atpūtā un aptuveni nedēļu nebūs sasniedzams pa telefonu.


Jau kādu laiku klīst runas, ka Fentons aktīvi meklē iespējas aizmainīt vēlvienu komandas līderi - Džeisonu Zukeru. Zukers saņem 5,5 miljonus dolāru gadā un līgums tika parakstīts pirms gada (atlikuši vēl 4 gadi). Zukers aizvadīja ne to labāko sezonu, taču ilgtermiņā šis līgums joprojām varētu izskatīties izdevīgs, it īpaši, ja komandā ir tādi spēlētāji kā Zaks Parizē un Raiens Suters, kas ir savu karjeru otrā pusē, bet saņem virs 7 miljoniem dolāru gadā. Pārbūves gadījumā no šādiem līgumiem būtu jātiek vaļā, taču nosacījumi tajos padara šos līgumus grūti "kustināmus".Varbūt tomēr Win now režīms?

Šajā starpsezonā Minesota piesaistīja pieredzējušo uzbrucēju Matsu Cukarello(31), kas liek domāt, ka komandas vadība gaida panākumus jau šobrīd un netaisās veikt pārbūvi. Ar Cukarello noslēgts ilgtermiņa līgums - 5 gadi, 6 miljoni dolāru gadā.


Tāpat, Minesotai arī nav tādu prospektu, uz kuriem varētu balstīt nākotni un cerēt, ka tie kļūs par nākamajām superzvaigznēm. Viscerīgāk izskatās šogad draftētais Metjū Boldijs, taču viņam, visticmāk, vajadzēs kādu gadu vai divus, lai nobriestu NHL hokejam.Līdz playoffiem varētu būt vēl jāpagaida.

Aizvadītajā sezonā Minesotai pietrūka 7 punkti līdz izslēgšanas spēlēm. Patraucēja arī tas, ka vārtsargs Devans Dubniks nerādīja spēli, kādu no viņa gaidīja komanda, un lieliski sezonu iesākušajam aizsargam Metam Dambam tā traumas dēļ beidzās pēc 32 spēlēm. No līderiem Zukera un Stāla uzbrukumā tika gaidīts lielāks pienesums. Sezonas gaitā tika veikti vairāki maiņu darījumi. Nākamsezon komandu turpinās vadīt galvenais treneris Brūss Budro, savukārt visi "lielie" brīvie aģenti jau ir tikuši pie līgumiem.


Uz papīra Minesota izskatās vājāka kā pagājušogad, šobrīd liekas, ka pat, ja Zukeram izdotos tikt pie 60 punktiem un Stālam - pie 30+ vārtiem, ar to varētu būt par maz, lai Minesotai izdotos vismaz nopietni pretendēt uz vietu izslēgšanas spēlēs. Ne tikai nākamsezon, bet tik ilgi, kāmēr Minesotai neuzradīsies kāds cerības stariņš.