• Kārlis Grundmanis

Gudļevskis atkal lielisks, Rīgas ''Dinamo'' LDz kausa otrajā mačā uzvar ''Lokomotiv''


Foto: dinamoriga.lv

Tradicionālā pirmssezonas turnīra ''Latvijas Dzelzceļa kauss'' otro uzvaru divās spēlēs izcīnīja Rīgas ''Dinamo'' komanda, kas ar rezultātu 3:1 apspēlēja kanādiešu speciālista Krega Makteviša vadīto Jaroslavļas ''Lokomotiv'' komandu. Kārtējo lielisko maču šajā pirmssezonā aizvadīja ''Dinamo'' vārtsargs Kristers Gudļevskis un uzvaras vārtus guva jaunais Emīls Ģēģeris.


Mača sākumā svaigāka izskatījās ''Lokomotiv'' komanda, pirmajās minūtēs uzspiežot savu spēli, kas rezultējās ar vārtu guvumu. ''Lokomotiv'' labā vārtus ar ātru metienu no vārtu priekšas guva Pāvels Kudrjavcevs.


''Dinamo'' komanda gan ātri vien atdzīvojās un izlīdzināja spēles gaitu, gandrīz arī izlīdzinot rezultātu, bet iespējas palika neizmantotas. Pirmā perioda vidū dūres ar pretspēlētāju izvicināja ''Dinamo'' aizsargs Nerijus Ališausks.


Pirmā perioda beigās ''Dinamo'' saņēma vairākas iespējas spēlēt vairākumā, arī 5 pret 3, kas arī tika izmantots. Jākobs Berglunds izlīdzināja rezultātu ar zibenīgu un precīzu metienu pēc Eštona un Ulstrema piespēlēm.


Otrajā periodā ''Dinamo'' vairākas reizes iespieda Jaroslavļas komandu aizsardzības zonā, veidojot vairākus bīstamus momentus, labākais no tiem bija Kristofera Berglunda raidījums no zilās līnijas, kas gan trāpīja pa vārtu pārliktni.


''Dinamo'' komandas spiediens piespieda ''Lokomotiv'' spelētājus kļūdīties. Vienu no šādām kļūdām izmantoja Rīgas kluba spēlētājs Emīls Ģēģeris, kurš uz savas zilās līnijas pārtvēra ripu un aizskrēja viens pret vārtsargu, savu iespēju izmantojot.


Arī trešajā perioā turpinājās ''Dinamo'' kluba labā spēle, komanda turpināja uzbrukt, piespieda pretiniekus rupji kļūdīties. Miķelis Rēdlihs izmantoja vienu no šādām kļūdām, pārtverot ripu, kuru ''Lokomotiv'' spēlētājs meta ārā no savas zonas, ātri piespēlēja pie vārtiem stāvošajam Dāvidam Ulstremam, kurš neapturot ripu raidīja to vārtu augšējā stūrī, panākot rezultātu 3:1.


Spēles turpinājumā ''Dinamo'' hokejisti spēlēja pašaizliedzīgi, bloķējot metienus un gudri raidot ripas ārā no savas aizsardzības zonas. Vienā no šādiem momentiem ripa trāpīja pa seju ''Dinamo'' aizsargam Kristapam Zīlem, kurš spēlē pēc tam neatgriezās.


Spēles labākā spēlētāja balvu saņēma komandas kapteinis Lauris Dāržiņš. Lielisku maču aizvadīja arī vārtsargs Kristers Gudļevskis, kurš vairākas reizes glāba komandu grūtā situācijā.


Nākamais mačs LDz kausa turnīrā Rīgas ''Dinamo'' komandai sestdien plkst. 13.00 pret Minskas ''DInamo'' komandu, kas šajā turnīrā uzvaras vēl nav izcīnījusi.