• Kārlis Grundmanis

Gudļevskim sausā spēle, ''Dinamo'' pirmajā LDz Kausa spēlē uzvar ''Avtomobilist''

Updated: Aug 22, 2019


Foto: dinamoriga.lv

Rīgas ''Dinamo'' tradicionālo pirmssezonas turnīru otrdien uzsāka ar sauso uzvaru, ar rezultātu 3:0 apspēlējot Jekaterinburgas ''Avtomobilist'' komandu, kuras sastāvā gan nebija daudzu komandas līderu, ieskaitot visus leģionārus un Krievijas hokeja leģendu Pāvelu Dacjuku.


Abas komandas spēli iesāka aktīvi, taču pirmajās minūtēs nedaudz aktīvāka izskatījās ''Avtomobilist'' komanda, kaut gan momentu daudz nebija abām komandām.


Pirmā perioda beigās bīstamus momentus veidoja ''Dinamo'' komanda, spilgtākais no tiem bija Ališauska spēcīgs metiens pa Vladislaba Grosa vārtiem, taču šis moments palika neizmantots.


Perioda beigās gan tika nopelnīts vairākums, kuru ''Dinamo'' komanda veiksmīgi realizēja. Pēc Māršala piespēles metienu pa vārtiem izdarīja Kārters Eštons, tā rezultātā neveiksmīgi savos vārtos ripu iestūma Gross, kas izvirzīja vadībā dinamiešus.


Otrais periods iesākās ar vairākiem labiem momentiem no ''Dinamo'' puses, kaut gan arī ''Avtomobilist'' hokejistiem vairākas reizes izdevās iespiest zonā dinamiešus.


Rezultāta starpību otrā perioda vidū palielināja Eštons, kurš iemeta vārtos atlēkušo ripu, kuru pēc lieliskas Kristofera Berglunda piespēles uz vārtiem raidīja Jākobs Berglunds. Kārters Eštons tādējādi guvis savus kārtējos vārtus šajā pirmssezonā, atliek vien noskaidrot vai sezonā būs spējīgs uz ko līdzīgu, vai atkārtosies pagājušā gada variants ar Kevinu Klārku.


Pēc ''Dinamo'' vārtu guvuma spēle izlīdzinājās, abām komandām bija bīstami momenti, kaut gan ripu vairāk kontrolēja ''Dinamo'' komanda.


Trešajā periodā ''Avtomobilist'' komanda nopelnīja vairākus noraidījumus, vienu no kuriem izmantoja ''Dinamo'' komandas kapteinis Lauris Dārziņš, kurš raidīja vārtos asu metienu pēc Māršala un Rēdliha piespēlēm.


Dažas minūtes pirms beigām ''Avtomobilist'' nopelnīja noraidījumu, taču ''Dinamo'' hokejisti meistarīgi vilka laiku, izmantojot aizturēto sodu, tādējādi noraidījums ilga līdz mača beigām.


Stabilu spēli aizvadīja Kristers Gudļevskis, kurš atvairīja visus pretinieku metienus un vārtos arī izskatījās droši un pārliecinoši.


Nākamā spēle ''Dinamo'' hokejistiem trešdien, plkst. 19.30, kad komanda krustos nūjas ar Miķeļa Rēdliha un Dāvida Ulstrema bijušo klubu, Jaroslavļas ''Lokomotiv''.