• Ernests Voļskis

Greckis no Grodņas triumfē KHL zvaigžņu spēles balsojumā starp uzbrucējiem. Kas viņš ir?

Grecka uzvārds ir dzirdēts daudziem cilvēkiem pasaulē, arī tiem kas ar hokeju ir uz ‘jūs”. Šī personība ir 58 gadus vecais Veins Greckis no Kanādas, kuru var uzskatīt par NHL tēvu ar 2857 rezultativitātes punktiem. Šoreiz gan KHL līdzjutēji ik gada zvaigžņu spēles balsojumā ir starā par kādu citu personu uzvārdā Greckis. Tas ir Vjačeslavs Greckis no Grodņas pilsētas Baltkrievijā, kurš šosezon pirmo reizi skāris kāju uz KHL ledus (8 spēles šosezon). Lai gan statistika nav spoža, viņš noteikti nav palicis nepamanīts.

Vjačeslavs Greckis. Foto: https://en.khl.ru/news/2019/11/22/459840.html


22 gadus jaunais Vjačeslavs nāk no Grodņas hokeja skolas. Pirmo sezonu vīriešu turnīros sācis spēlēt 15 gadu vecumā vietējā “Neman-Grodno-2” komandā, kas tobrīd startēja Baltkrievijas pēc spēka otrajā līgā. Greckis noteikti tika pamanīts šajā klubā, jo pēc gada nonāca Baltkrievijas U18 izlasē, aizvadot pasaules čempionātu U18 vecuma grupā 2013.gadā. Greckis pēc tam pārcēlās uz Baltkrievijas augstākā čempionāta vienību “Dinamo Molodechno” komandu, kur pavadīja vairākas sezonas, spēlējot starp otro un trešo maiņu.


Grecka lielākais pavērsiens pagaidām karjerā izvērtās tieši šosezon, kad viņa pārcelšanās no fārmkluba deva iespēju spēlēt lielajā komandā Minskas “Dinamo”. Aizvadījis 8 spēles šajā sezonā KHL čempionātā Greckis nonāca atpakaļ Baltkrievijas čempionātā. Bet tās nav beigas stāstam. Par sensāciju viņa karjerā parūpējās KHL līdzjutēji.

Pirms mēneša sākās ik gada balsošana par zvaigžņu spēles sastāviem KHL, kur līdzjutēji izvēlas savus mīļākos spēlētājus katrā divīzijā un cer, ka arī citi par viņiem balsos.


Šosezon par interesantu atgadījumu var uzskatīt tieši Vjačeslavu Grecki, par viņu kopumā balsots 2992 reizi, kas ir augstākais rādītājs starp uzbrucējiem un aizsargiem, neskaitot vārtsargus. Vairāk balsis sakrājuši tieši vārtsargi, viņa komandas biedrs Jonass Enroths (3056) un Ufas “Salavat Julajev” vārtsargs Juha Metsola (3425).

Pieļauju, ka šis jaunais Baltkrievu hokejists atgriezīsies Minskas “Dinamo” komandā. Šī sezona Vjačeslavam Greckim paliks atmiņā, jo viens ir tikt KHL un otrs tās zvaigžņu spēlē. Pagaidām Greckis ir starp tādiem spēlētājiem ticis kā Šipačovs, Douss un Voinovs.


KHL zvaigžņu spēle tiks aizvadīta no 18-19.janvārim Maskavā 2020.gadā.