• Ernests Voļskis

Galante Karlstroma “hat-trick” atnes “Falun” uzvaru viesos. Zviedrijas Superlīga Florbolā

Pagājušajā nedēļas nogalē Zviedrijas Superlīgā florbolā tiks aizvadītas sešas spēles.

Noteikti par lielāko pārsteigumu kļuva līderes Kalmarsundas negaidītais zaudējums ārpus astotnieka esošajai Jenšēpingas komandai 1:9. Nedēļas interesantākā spēle visnotaļ bija starp “Linkoping” un “Falun” komandām, kas arī tika pārraidīta Latvijā, Sportacentrs TV kanālā. Ielūkosimies šajā spēlē tuvāk.


Tukšā Linšēpingas arēna pagājušajā nedēļas nogalē uzņēma vienu no titulētākajām komandām Zviedrijas Superlīgā “Falun”. “Linkoping” komanda šosezon uz pārējo komandu fona Zviedrijas Superlīgā izceļas ar saviem leģionāriem, jo tie ir veseli pieci.


Spēles sākums veiksmīgāk iesākās mājiniekiem “Linkoping” , jo tika gūti divi ātri vārtu guvumi. Pirmā perioda otrajā daļā viss apriezās kājām gaisā, jo “Falun” komandai izdevās gūt trīs beztatbildes vārtus, noslēdzot sev periodu par labu 3:2. Divus no trīs vārtiem iemeta komandas rezultatīvākais spēlētājs Aleksandrs Galante Karlstroms.


Otrais periods turpinājās abām vienībām apmainoties ar vārtu guvumiem. Veselas divas reizes visiem no “Falun” izdevās panākt divu vārtu pārsvaru (respektīvi 4:2 un 5:3). Jāuzsver, ka piektos vārtus “Falun” komandai guva Galante Karlstroms, tādējādi sev nokārtojot “hat-trick” spēlē. Otrā perioda beigās “Linkoping” uzspieda savu spēli ar panāktu vairākumu, bet vēl jo vairāk izlīdzinot spēles rezultātu, kad pēc soda izspēles pusotru minūti līdz perioda beigām izlīdzināt izdodas “Linkoping” uzbrucējam Oskaram Hovlundam – 5:5.


Trešā periodā abas komandas pārslēdzas no uzbrukuma florbolu uz izteiktāku aizsardzības florbolu, jo abām vienībām uzvara pamatlaikā ir svarīga, lai nostabilizētu savu konkrēto vietu tabulas astotniekā. Veiksmīgāk tas izdodas “Falun” komandai, kad Markuss Lundmārks no vārtu priekšas parādot savu individuālo meistarību pārspējot mājinieku vārtsargu un panākot 6:5 par labu “Falun”. Perioda beigās, kad jau “Linkoping” spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem izcēlās nesaskaņas aiz “Falun” vārtiem, bet tas vairs nevarēja mainīt situāciju spēlē.


“Falun” izcīnīja uzvaru viesos 6:5, un pakāpās uz 7.vietu tabulā. “Linkoping” no 5.vietas noslīdēja uz 6.vietu.


Pagājušās nedēļas spēles Zviedrijas Superlīgā Florbolā: