• Ernests Voļskis

Gads iesācies ar spēlētāju pārejām Latvijas florbolā

2020.gads grasi iesācies arī Latvijas florbolā, neskatoties tikai uz interesantajām spēlēm. Tikpat interesanti notikušas dažas pārejas, kas atrodamas Latvijas florbola savienības mājaslapā. Tikpat interesantas bez oficiālām pārejām ir spēlētāju īres uz citiem klubiem līdz noteiktam termiņam. Kopumā šajā rakstā manuprāt deviņas interesantākās pārejas līdz šim.

Valters Cīrulis, Andis Blinds un Edijs Hammers. Foto: Floorball.lvAndis Blinds atgriežas “Rockets” komandā

Bijušais Latvijas florbola izlases vārtsargs Andis Blinds, kurš jau pēdējās divas sezonas spēlē kā laukuma spēlētājs nolēmis atgriezties “Rockets” komandā. Blinds “Rockets” komandā pirms trīs sezonām bija izteikts pirmais numurs vārtos, palīdzot aizcīnīties savai komandai līdz finālam 2016.gadā, kad vēl “Rockets” komanda spēlēja Elvi florbola līgā. Blinds pēdējās divas sezonas aizvadīja Kuldīgas komandā Latvijas florbola čempionāta 1.līgā, 27 spēlēs izceļoties ar 68 punktiem (39+29). Šo sezonu Blinds neuzsāka Kuldīgas komandā, bet tagad jauno gadu sagaidot Blinds atgriezīsies “Rockets” komandā, tagad vienīgi kā laukuma spēlētājs. Interesanti, ka bez Blinda “Rockets” komandā ir vēl viens bijušais Latvijas florbola izlases vārtsargs Indriķis Siliņš, kurš arī spēlē kā laukuma spēlētājs.


Papildinājums “Saulkalne” komandai

Pie trīs jauniem spēlētājiem 2020.gadā tikusi 1.līgas vienība “FK Saulkalne”, kurai pievienojušies uzbrucēji Raivis Kurnigins, Marks Višņakovs un Edgars Birkenfelds. Kurnigins šo sezonu iesāka “Aizkraukle/Koknese” komandā, kur aizvadīja tikai vienu spēli. Kurnigins ir visu savu florbola karjeru pavadījis “Aizkraukle/Koknese” komandā, kad vēl komanda saucās vienkārši “Koknese”, viņš ir viens no komandas visu laiku rezultatīvākajiem spēlētājiem šajā klubā. Kurnigins vēl paralēli florbolam spēlē hokeju “Optibet” hokeja līgas vienībā “Zemgale”. “Saulkalne” komandai uz īres laiku no “Impar” Limbaži komandas pievienojies Marks Višņakovs, kurš nav piedalījies Latvijas florbola čempionāta spēlēs kopš 2018.gada marta, dēļ saņemtās diskvalifikācijas Latvijas florbola čempionāta 1.līgas playoff spēlē 2017/2018.gada sezonā “Impar” Limbaži sastāvā. Višņakovs 2017/2018.gada sezonā bija viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem limbažnieku sastāvā. “Saulkalne” komandai arī no virslīgas komandas Ogres “Vilki” pievienojies ir uzbrucējs Edgars Birkenfelds, kurš aizstās Edija Hammera vietu komandā. Runājot par Ediju Hammeru, viņš arī ir pārcēlies uz citu vienību šajā sezonā, tā ir “FBK Valmiera” komanda. Hammers sezonas pirmo daļu aizvadīja Ogres “Vilki” komandā, kā arī tās fārmklubā “Saulkalne”. Hammers abās vienībās bija viens no komandas līderiem.


Pārmaiņas “FBK SĀC” komandā

Pārmaiņas notikušas arī “FBK SĀC” komandā, uz īres tiesībām iegūts un iedots spēlētājs. No Ogres “Vilki” komandas uz īres laiku pievienojies uzbrucējs Kārlis Krastiņš. Krastiņš “Vilku” sastāvā šosezon 13 aizvadītajās spēlēs izcēlās ar sešiem punktiem (4+2). Krastiņš jau iepriekš ir spēlējis Saulkrastu komandā 2.līgā, kad vēl šīs divas komandas skaitījās vienā sistēmā. Tikmēr “FBK Sāc” komandu ir atstājis uzbrucējs Kristiāns Jānis Rinkēvičs, kurš pārcēlies ir uz Rietumu konferences vienību Ķekavas “Bulldogs”. Rinkēvičs šosezon “FBK Sāc” rindās aizvadīja 11 spēles kurās izcēlās ar pieciem punktiem (2+3).


Cīrulis no Lielvārdes uz Kocēniem

Lielvārdes florbola skolas audzēknis Valters Cīrulis 2020.gadu nolēmis turpināt Kocēnu “Rubene” komandas sastāvā. Cīrulis pārcēlies uz “Rubene” komandu ar īres tiesībām līdz 30.aprīlim. Cīrulis šosezon “Lievārde/Fatpipe” komandā aizvadīja 13 spēles kurās izcēlās ar sešiem punktiem (3+3). Cīrulis paspējis aizvadīt jau divas spēles kurās pagaidām izcēlies ar vienu piespēli.


Adrians Mihailovs pārceļas uz Somiju

Florbolists Adrians Mihailovs, kurš šosezon aizvadījis nieka divas spēles Latvijas florbola čempionāta 1.līgas komandā “FK Saulkalne”, karjeru turpinās Somijas klubā “TPS Salibandy ry”. Mihailovs jau sezonas pirmo pusi esot dzīvojis un strādājis Somijā, kas arī izsaka mazo spēļu skaitu šajā sezonā. Mihailovs tāpat kā daudzi citi “Impar” Limbaži bijušie florbolisti pārcēlās uz “Saulkalne” komandu apvienojoties abām florbola sistēmām.


Arturs Okružko pamet “FBK Valmiera” komandu

18 gadus jaunais igauņu florbolists Arturs Okružko nolēmis atgriezties Igaunijā pēc dažām spēlēm “FBK Valmiera” komandā. Sezonas sākumā par interesantu pavērsienu bija parūpējusies “FBK Valmiera” komanda, kas savam sastāvam piesaistīja divus leģionārus, krievu Pāvelu Semjonovu un igauni Arturu Okružko. Semjonovs šobrīd ir otrs rezultatīvākais spēlētājs Valmieras komandā, bet Okruzķo šosezon iznāca aizvadīt vien sešas spēles “FBK Valmiera” sastāvā. Sarunā ar Okružko vasaras beigās, viņš izteicās “Domāju, ka spēlēšana Valmierā man dos labu pieredzi florbolā. Man jau patīk treniņu atmosfēra šeit, Valmierā, domāju, ka gaidāmā sezona būs jautra.” .

oOkružko sezonu turpinās Igaunijas čempionāta vienībā “Eesti Maaulikooli Spordiklubi Mtu”