• Ralfs Leimans

Futbola transfēru tirgus agrās sāgas - spāņu milži uzdarbojas

Beidzot esam sagaidījuši oficiālu ziņu jau ilgi apspriestajai Madrides “Atletico“ un Francijas izlases līdera Antuāna Grīzmana pārejai uz citu Spānijas futbola flagmani “Barcelona”. Jau pašā transfēru tirgus sākumā, iespējams, ir notikusi skaļākā pāreja starpsezonā. Katram futbola cienītājam ir zināms tas, cik kreatīvs pretinieku laukuma pusē ir šis malējais uzbrucējs. Ja kādam rodas jautājums, kāpēc Barselonai vajadzīgs vēl viens tik spēcīgs spēlētājs, manuprāt, šeit nav divu domu - katalāņi centīsies atdzīvināt pirms neilga laika izjaukto, un nu jau leģendāro MSN uzbrukuma trio. Zaudējot Neimāru PSG komandai, Barseolnai, kaut gan vēljoprojām esot ļoti spēcīgai komandai, ir kaut kas mazliet pietrūcis uzbrukumu noslēgumos. Lionels Mesi un Luiss Suarezs ir izcili spēlētāji, taču tik augsta kalibra spēlētājs kā Grīzmans tikai piešaus piparus jau tā asajam “Barsas” uzbrukumam. Transfēra summa vēl nav zināma, taču 1. jūlijā Grīzmana izpirkšanas cena samazināsies no 200 uz 120 miljoniem eiro.


Madrides “Real” jaunākais papildinājums, franču malējais aizsargs Ferlāns Mendī. Foto: Bleacher Report

Tikmēr katalāņu niknākie pretinieki Spānijas galvaspilsētā ir beiguši savu stagnāciju transfēru tirgū un atgriezušies pie saviem vecajiem ceļiem. Pirms neilga laika uzzinājām par Frankfurtes “Eintracht” līdera, serbu uzbrucēja Lukas Joviča pievienošanos Karaliskajam klubam par 60 miljoniem eiro. “Real” jau ilgu laiku bija jepieciešams jauns centra uzbrucējs, jo Karims Benzemā, kaut gan vēljoprojām augstas klases spēlētājs, arvien retāk spēļu protokolos izceļas ar vārtu guvumiem (te gan var piebilst, ka vārtu gūšana nebūt nav Benzemā galvenais uzdevums). Jovičs varētu atrisināt pagājušajā sezonā aktuālās vārtu gūšanas problēmas, kādas radās pēc ikoniskā Krištianu Ronaldu pātejas uz “Juventus”.


Vēl viens pastiprinājums iegūts aizsardzības kreisajā malā, no Lionas “Olympique” par 48 miljoem eiro iegādājoties 24 gadus veco Francijas izlases pārstāvi Ferlānu Mendī. Pagājušajā sezonā Mendī bija viens no stūrakmeņiem Lionas komandas 3. vietai Ligue 1 čempionātā. Pašlaik pierādījis sevi kā vienu no labākajiem malējiem aizsargiem, strauji progresējot pēdējo pāris sezonu laikā. Saprotams, ka šeit tika meklēts aizstājējs Brazīlijas afro leģendai Marselu. Sezonas laikā bija vērojams neliels, taču kritums Marselu kvalitātēs, un tā kā Madridei nebija citu pamatsastāva vērtu kreisās malas aizsargu, šis šķiet kā ļoti loģisks un apdomāts pirkums. Mendī ir parakstījis līgumu ar “Real” uz 6 gadiem, kas nozīmē, ka viņu Madrides kreklā redzēsim vēl ilgus gadus.