• Valters Spirģis

Florida vairs nebūs Florida

Floridā viss šogad solās būt citādāk. Komandas aizsardzība vairs nebūs starp sliktākajām līgā un spēle savā zonā vairs nesagādās galvassāpes. Varētu pat izteikt apgalvojumu, ka šogad Floridas "Panthers" spēlēs ne tikai par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, bet arī par pašu augstāko mērķi - Stenlija kausu. Vai būtu pareizi saukt Floridu par pretendenti uz Stenlija kausu?


No kreisās: Maiks Hofmans, Aleksandrs Barkovs un Jevgēņijs Dadonovs. Foto: panthersiceden.com

Kvīnvila faktors.

Lielu lomu tam, vai Floridai izdosies sevi pierādīt kā kausa pretendenti jau šosezon, spēlēs pieredzējušā trenera Džoela Kvīnvila pievienošanās komandai. Iepriekš Kvīnvils trenēja Čikāgas "Blackhawks", taču pagajušās sezonas vidū tika atbrīvots no amata.


Pirms vairāk kā 10 gadiem, Kvīnvils pieņēma darbu Čikāgā un aizsāka tur to, ko daudzi sauca par dinastiju. Komanda viņa vadībā izcīnija 3 Stenlija kausus un no neglītā pīlēna kļuva par vienu no galvenajām pretendentēm uz galveno trofeju gadu no gada. Kvīnvila pieredze un panākumu vēsture liek domāt, ka jau viņa pirmajā sezonā jaunajā klubā, komandai izdosies aizlāpīt robu aizsardzībā un tā vairs nebūs 4. vājākā aizsardzība līgā.


Lielais ķēriens brīvo aģentu tirgū.

Floridai šajā starpsezonā bija ļoti daudz brīvo līdzekļu, kas deva iespēju iegūt papildinājumus, kas palīdzētu komandai uzvarēt. Sergejs Bobrovskis joprojām ir viens no līgas labākajiem vārtu vīriem un skaļākais uzvārds no vārtsargiem starp brīvajiem aģentiem. Jau sezonas laikā sāka klīst runas, ka Bobrvoskis pametīs Kolumbusu un Florida tika minēta kā viena no galvenajām pretendentēm uz viņu. Beigu beigās noslēgts ilgtermiņa līgums un pantēras pēc ilgāka laika ir ieguvušas stabilu pamatvārtsargu, kam varēs uzticēt lielāko daļu regulārās sezonas spēļu. Vāja un traumatiska vārtsargu līnija aizvadītajā sezonā, ļoti iespējams, bija vienīgais iemesls, kapēc Floridai neizdevās iekļūt playoffos.


Klīda runas, ka Artēmijs Panarins arī varētu karjeru turpināt Floridā, taču Artēmija izvēle krita par labu Ņujorkai. Tā vietā, pantēras tika pie Breta Konolija. Ar Panarinu salīdzināt nevar, taču Konolijs arī izskatās pēc laba papildinājuma uzbrukumā. Aizvadījis karjeras rezultatīvāko sezonu ar 46 punktiem, Konolijam punktu ziņā varētu būt neliels kritums, ja viņš nespēlēs vismaz otrajā maiņā, taču dziļums uzbrukumā izskatās pietiekams.


Floridai izdevās tikt arī pie Bostonas "Bruins" ceturtās maiņas uzbrucēja Noela Ačarī. Ačarī bija nozīmīga sastāvdaļa vienai no labākajām ceturtajām maiņām līgā. Lai arī Ačarī nebūs superzvaigzne, viņš ir viens no tiem spēlētājiem, kuri Floridai noderēs, ja playoffos radīsies problēmas ar vārtu gūšanu un papildus tam, sastāvam noteikti nenāks par ļaunu fizisks otrā plāna uzbrucējs.


Vēl noteikti jāpiemin papildinājums aizsardzībā - zviedru aizsargs Antons Strālmans, kurš iepriekš spēlēja samērā netālu no Floridas - Tampabejā. Visām komandām tik ļoti nepieciešamais labais nūjas izliekums un stabils otrā pāra aizsargs, kurš var dot pienesumu abās laukuma pusēs izklausās pēc ļoti labas izvēles, kas arī tika iegūta brīvo aģentu tirgū.


Hokejs aprīlī?

Uz papīra Floridai ir viss nepieciešamais, lai bez grūtībām tiktu izslēgšanas spēlēs un pacīnītos par visaugstākajiem mērķiem. Pieredzējis treneris ar labu vēsturi, stabils pamatvārtsargs, pietiekams dziļums uzbrukumā, cienīgs sešinieks aizsardzībā un spēlētāji, kas prot realizēt vairākumus un neitralizēt mazākumus. Komandas līderi Barkovs un Hūberdo pēc lieliskām sezonām varētu nedaudz piebremzēt uzbrukuma plānā, taču ne tik ļoti, lai skādētu Floridas playoff izredzēm un tajā pašā laikā būtu iespēja pilnveidot sevi kā spēlētāju savā zonā Kvīnvila vadībā. Šobrīd nākotne izskatās ļoti daudzsološa.