• Ernests Voļskis

Florbolisti Andersons un Taube atrod jaunus klubus

Šajā nedēļā aktīvāks palicis pāreju laiks starp Latvijas florbola klubiem. Tas ir noticis arī “Kuldīga/KNSS” komandā, jo pagājušās sezonas līderi Edgars Taube un Klāvs Andersons ir nolēmuši doties prom no Kuldīgas un pievienoties jauniem klubiem gaidāmajā sezonā. Par gaidāmo sezonu izteicās arī paši sportisti.

Klāvs Andersons un Edgars Taube foto- https://www.facebook.com/FKKULDIGA/Edgars Taube uz “Irlava/Avant”


“Pēc konstruktīvas iepriekšējās sezonas analīzes nonācu pie secinājuma, ka ir pienācis laiks kaut ko mainīt savā, tā saucamajā florbolista karjerā,” sacīja Taube. Pēc dialoga ar “Irlava/Avant” komandu ātri sapratām, ka, citējot Donu “mums ir pa ceļam”. Tagad komandā notiek sistemātisks darbs gan pie fiziskās, gan pie tehniskās un mentālās gatavības. Uzskatu, ka sākoties sezonai, komanda būs gatava cīnīties par punktiem katrā spēlē. Ko arī izdarīsim”, tā par gaidāmo sezonu izteicās Edgars Taube.


28 gadus vecais florbolists Taube savu florbola karjeru sācis 2. līgas komandā “Fastum”. Trīs sezonas pavadījis “Fastum” vienībā, Taube pievienojās vienam no virslīgas labākajiem klubiem “FK Rīga”. Pirmajā sezonā 18 gadu vecumā, Taube tika pie 9 punktiem (4+5) savā pirmajā sezonā virslīgā. Tieši par otro virslīgas klubu Taubes karjerā kļuva Irlava komanda, toreiz saucoties kā “Telms/Energokomplekss”. Pēc vienas sezonas Irlavas vienībā Taube atgriezās FK ''Rīga” komandā, kur spēlēja līdz 2016/2017.gada sezonai. Kopā aizvadot 144 spēles “FK Rīga” virslīgas komandā, tiekot pie 76 punktiem.


Divas iepriekšējās sezonas Taube pavadīja pirmās līgas vienība “Kuldīga/KNSS”, kur bija viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem komandā. Pērnajā sezonā 21 spēlē Taube tika pie 28 punktiem (14+14), kas bija piektais labākais rādītājs komandā.


Atgādinām, ka “Irlava/Avant" komanda pēc triumfa 1. līgā pērnajā sezonā, pēc 8 sezonu pauzes, nolēma atgriezties virslīgā.


Pirmo spēli gaidāmajā Elvi florbola līgā “Irlava/Avant” aizvadīs 14. septembrī Valmierā pret “FBK Valmiera” komandu.


Klāvs Andersons uz “FBK SĀC”


“Ir sanācis jau iepazīties ar jauno komandu apmeklējot pāris treniņus un secinu, ka komanda gatavojas lieliem mērķiem,” sacīja Klāvs Andersons. Domāju, ka neatkarīgi, cik stipra ir jebkura komanda, katras komandas mērķis ir uzvarēt. Arī ar šo komandu ir tāpat, tāpēc mērķi ir visaugstākie.”


“Par “FBK SĀC” komandu zināju jau iepriekš, kad tai pievienojās pāris mani bijušie komandas biedri no virslīgas kluba FK “Rīga”. Bija zināms arī treneris, kurš nāk no šīs pašas komandas.”


“Par Kuldīgu varu teikt visu labāko. Super skaista vieta ar teicami nodrošinātiem apstākļiem. Viens no šķēršļiem bija attālums, kāds ir jāveic uz treniņiem un spēlēm. Sapratu, ka tas nav pareizi un bija kaut kas jāmaina,” tā par gaidāmo sezonu un par atmiņām Kuldīgā izteicās florbolists Klāvs Andersons.


24 gadus jaunais Andersons savu florbola karjeru sāka Rīgas “Lauvas” U14 komandā, pēc gada pārceļoties jau uz FK “Rīga” komandu, kur pavadīta lielākā daļa karjeras. Pēc 4. sezonas FK “Rīga” komandas jauniešu sistēmā un 1. līgas komandā, Andersons aizvadīja savu pirmo sezonu virslīgā. Kopumā Andersons aizvadīja 4 sezonas virslīgā FK “Rīga” sastāvā, aizvadot 93 spēles, kurās tika pie 27 punktiem (15+12).


Iepriekšējās divas sezonas Andersons pavadīja Kuldīgā, spēlējot Latvijas čempionāta

1. līgā. Pērnajā sezonā Andersons “Kuldīga/KNSS” komandas sastāvā aizvadīja 21 spēli, tiekot pie 24 punktiem sezonā (16+8).


Gaidāmā sezona Latvijas čempionāta 1.līgā startēs septembrī.