• Ernests Voļskis

“FK Ventspils” soļo tālāk, kamēr “RFS” un “Valmiera” lido ārā. Eiropas Līga

Šodien trīs Latvijas klubi startēja Eiropas līgas jaunās sezonas kvalifikācijas turnīrā. Šogad neierasti no citiem gadiem, komandas aizvada tikai vienu spēli, lai soļotu uz otro kārtu. Vienīgajiem pie panākuma izdevās tikt “FK Ventspils” futbolistiem, kas pārspēja Moldovas vienību “Dinamo-AUTO”. Jau pirmajā kārtā turnīru noslēdza Latvijas vienības “RFS” un “Valmiera”.

"FK Ventspils". Foto: https://optibetvirsliga.com


Vienīgā Latvijas komanda, kas pārvarēja Eiropas līgas pirmo kvalifikācijas kārtu bija “FK Ventspils” futbolisti, pārspējot Moldovas vienību “Dinamo-Auto” ar rezultātu 2:1. Ventspils stadionā “Dinamo-AUTO” futbolisti pirmie atklāja rezultātu, 15.minūtē precīzam esot moldāvu futbolistam Dimitro Rogačam. Spēles turpinājumā ventspilnieki spēja izlīdzināt rezultātu, vārtus gūstot 26 gadus jaunajam brazīlim Lukasam Villelam. Otrā puslaika vidū pretiniekiem nācās pārkāpt noteikumus soda laukumā, kas vien nozīmēja 11 metru soda sitienu uz “Dinamo-Auto” vārtiem. Sitienu izpildīja Jevgēņijs Kozlovs, un tas bija precīzs, kas deva “FK Ventspils” komandai vadību šajā mačā. Spēle noslēdzās ar rezultātu 2:1, un “FK Ventspils” iekļūšanu otrajā kārtā.

Mūsu galvaspilsētas klubs “RFS” aizvadīja spēli izbraukumā pret Serbijas vienu no spēcīgākajiem klubiem Belgradas “Partizan”. Pirmajā puslaikā jau bija manāms presings no mājinieku puses, par laimi tas noslēdzās 0:0. Jau otrā puslaika sākumā mājinieki spēja sarūgtināt rīdziniekus, izvirzoties vadībā šajā spēlē. Vārtus guva pieredzējušais Izraēlas spēlētājs Bibras Načo, kurš karjeras lielu daļu pavadījis Krievijas klubā Maskavas “CSKA”. Puslaika turpinājumā abas vienības nopelnīja, pa pāris dzeltenajām kartiņām(“RFS”-2, “Partizan”-3). Bet tas arī bija viss šajā spēlē, tāpat arī rīdziniekiem visā kvalifikācijas turnīrā kopumā. Zaudējums Serbijas grandam ar rezultātu 0:1.

“Valmiera” komanda aizvadīja spēli izbraukumā pret Polijas vienību Poznaņas “Lech”. Pirmajā puslaikā Valmieras vārti tika apdraudēti veselas 18 reizes, četras reizes tiekot līdz vārtu rāmim. Šī pārliecība poļiem ļāva dominēt spēles otrajā puslaikā, šoreiz par nelaimi mums, tas attaisnojās vārtu guvumos. Vispirms “Lech” zviedru leģionārs Mikaels Išaks mūsējiem iesita divus vārtus, bet spēlei punktu pielika no maiņas atnākušais polis Filips Šimčaks – 3:0. Valmierai tāpat kā “RFS” Eiropas sezona galā jau pirmajā kvalifikācijas kārtā.