• Ernests Voļskis

“FBK SĀC” principiālā duelī pārspēj “Rubene-1” komandu

Šodien Kocēnos tika aizvadīts principiāls duelis Latvijas florbola čempionāta 1.līgā, starp austrumu konferences līderu vienībām “FBK SĀC” un “Rubene-1”. Spēlē pārāki bija viesi ar rezultātu 5:4, izšķirošos vārtus gūstot divas minūtes pirms spēles beigām Klāvam Andersonam.

Foto: https://www.floorball.lvPirmais spēles periods tika aizvadīts diezgan līdzvērtīgi, pusotru minūti līdz perioda beigām ar noraidījumu izceļoties Dāvim Zēmelim. Tas arī bija viss pirmajā periodā, bez vārtu neizšķirtu 0:0.


Otrais izvērtās rezultatīvāk ar vārtu guvumiem no abām vienībām. Sākumā Alvis Dāle panāca 1:0 par labu “FBK SĀC” vienībai, bet desmit minūtes vēlāk Rubenes komanda jau bija vadībā ar 2:1. Vispirms Matīsam Celmam izdevās realizēt soda metienu, bet vēlāk Mikusam Ķikutam izdevās gūt vārtus spēlējot skaitliskajā mazākumā. Tas vēl nebija viss otrajā periodā, trīs minūtes līdz perioda beigām Alvim Dālem gūstot savus otros vārtus šajā spēlē izdevās izlīdzināt rezultātu, bet minūti vēlāk viņam vēl izdevās atdot rezultatīvu piespēli savam komandas biedram Kristam Saldatenokam, kuram izdevās otro reizi šajā mačā izvirzīt savu vienību vadībā. Tā arī noslēdzās otrais periods – 3:2 “FBK SĀC” labā.


Trešā perioda sākumā Rubenes komandai izdevās izlīdzināt rezultātu, pie pēcspēles metiena tiekot Dāvim Zēmelim, kas jau bija otrais realizētais pēcspēles metiens šajā spēlē “Rubene-1” komandai. Divas minūtes vēlāk Klāvs Andersons atkal izvirzīja savu vienību vadībā. “FBK SĀC” komandai nācās pārkāpt noteikumus, kas deva Rubenes komandai skaitlisko vairākumu. Rubene savu vairākumu noslēdza pozitīvi, kas deva rezultātu 4:4 uz tablo, otros vārtus šajā spēlē bija izdevies gūt Dāvim Zēmelim. Par spēles varoni kļuva Klāvs Andersons, kurš divas minūtes līdz spēles beigām guva uzvaras vārtus savas vienības labā. “FBK SĀC” izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru pret saviem tiešajiem konkurentiem “Rubene-1” komandu ar rezultātu 5:4.


Par labāko spēlētāju “Rubene-1” komandā atzina vārtsargu Klaidu Maļcevu, kurš šajā spēlē tika galā ar 33 metieniem, tikmēr “FBK SĀC” komandā par labāko tika atzīts uzvaras vārtu autors Klāvs Andersons.


Pēc šīs uzvaras “FBK SĀC” komanda Austrumu konferencē saglabā trešo vietu ar 29 punktiem, atpaliekot par septiņiem punktiem tieši no Rubenes komandas. Tuvojoties izslēgšanas spēlēm nozīme Austrumu konferencē vairs nav tik būtiska, jo “FBK SĀC” komandai izslēgšanas spēlēs būs jāspēkojas ar komandām kurām nav virslīgas komanda. Šajā situācijā “FBK SĀC” komanda šo komandu pulciņā atrodas otrajā vietā, priekšā esot tikai Rietumu konferences līderu vienībai “RTU/Rockets” komandai.