• Ernests Voļskis

EURO 2020 sākas ar Itālijas izlases pārliecinošu uzvaru pret turkiem

Šodien Romā sākās Eiropas čempionāts futbolā, kur savā starpā tikās Itālijas un Turcijas izlases. Abas izlases pēc pirmā puslaika spēlēja 0:0, toties otrajā puslaikā Itālijas izlasei izdevās iesist trīs vārtus, kas deva uzvaru 3:0. Pēc šīs spēles Itālijas izlase A. Grupā atrodas 1.vietā. Nākamās spēles abas izlases aizvadīs 16.jūnijā, kur tiksies ar Velsas un Šveices izlasēm.

Foto: https://www.tff.org/default.aspx?pageID=628&ftxtID=35332


Par pirmajiem vārtiem šajā Eiropas čempionātā parūpējās Turcijas izlases aizsargs Merihs Demirals, kurš raidīja bumbu savos vārtos, pēc Itālijas izlases spēlētāja piespēles. Spēles turpinājumā Itālijas izlasei izdevās dubultot pārsvaru, kad pirmo sitienu izdevās atsist Turcijas vārtsargam Sahiram, bet ar otro piegājienu jau 2:0 panāca Itālijas izlases lielākā zvaigzne šajā čempionātā Sīro Immobile. Trešos vārtus itāļi iesita aizskrienot pretuzbrukumā, kad ar precīzu sitienu atzīmējās “Napoli” spēlētājs Lorenzo Insigne. Puslaika beigās Turcijas izlase nopelnīja divas tīras dzeltenās kartītes par tīšiem izklupieniem. Spēle noslēdzās ar Itālijas izlases uzvaru 3:0.


Kopumā Itālijas izlase pa Turcijas izlases vārtiem izdarīja 24 sitienus no kuriem astoņi bija vārtu rāmī. Turcijas izlase pa visu spēli izdarīja trīs sitienus, un neviens nesasniedza itāļu vārtsarga Džinalūdžī Donnarummas vārtus.


Itālijas izlase pēc šīs spēles atrodas A. Grupas 1.vietā ar trīs punktiem, kamēr turki 4.vietā ar 0 punktiem. Rīt sekos A. Grupas otrā spēle starp Šveices un Velsas izlasēm. Nākamo spēli Turcijas izlase aizvadīs 16.jūnijā pret Velsas izlasi, savukārt Itālijas izlase tajā pašā datumā tiksies ar Šveices izlasi.


Rīt bez Šveices un Velsas spēli vēl paredzētas divas spēles B. grupā. Somijas izlase tiksies ar Dānijas izlasi, savukārt Krievijas izlase Sanktpēterburgas stadionā uzņems Beļģijas izlasi.